Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Narodziny w domach xiążęcych

Narodziny w domach xiążęcych

Eurohistory

W cieniu doniesień o ofiarach pandemii COVID-19 na dalszy plan schodzą dobre wieści, wśród nich – informacje o narodzinach w domach xiążęcych. Z tym większą przyjemnością donosimy, że 7 kwietnia 2020 roku przyszedł na świat w Londynie Jego Królewska Wysokość xiążę Imri, pierwszy syn Ich Królewskich Wysokości xięcia Tristana di Borbone-Parma i jego żony xiężnej Shiry.

Urodzony w 1974 r. xiążę Tristan jest synem IKW xięcia Remigiusza i xiężnej Laurencji. W jego żyłach płynie również krew dynastii sabaudzkiej, która w drugiej połowie XIX wieku podbiła jego ojczystą Parmę. Xiężna Shira (ur. 1979 r.) jest córką Mendi Szabo i Betty Goldman. Xiążęca para pobrała się w sierpniu 2010 r., ich pierwsze dziecko, córka o imieniu Talma, urodziła się w 2012 r.

***

24 marca urodziła się Chloe, której rodzicami są Daniel Prinz von Sachsen-Coburg und Gotha i jego żona Eileen (z domu Chen). Ponieważ poród nastąpił przedwcześnie, dziecko pozostaje w odosobnieniu pod opieką lekarzy.

Rodzice maleństwa pobrali się 4 lipca 2017 r. w Bernie, dochowali się także syna Chadwicka (ur. 16 maja 2018 r.). Daniel jest synem xięcia Adriana (1955-2011) i Lei Rinderknecht ( ur. 1960 r.). Małżeństwo jego rodziców zostało uznane za morganatyczne, dlatego Daniel i jego starszy brat Szymon (a także dzieci Daniela) nie są członkami domu panującego Sachsen-Coburg-Gotha.

***

W połowie marca blog Eurohistory opublikował informację, że pierwsze dziecko następcy tronu mediatyzowanego xięstwa Leiningen, Jaśnie Oświeconego xięcia Ferdynanda, i jego żony, Jej Królewskiej Wysokości xiężnej Wiktorii Luizy, przyszło na świat 28 lutego (według innych źródeł – dzień później). Nowo narodzona xiężniczka otrzymała imiona Alexandra Wiktoria Luiza Erengarda – po matce i babciach ze strony ojca i matki. Jest drugą wnuczką JO xięcia Leiningen Andrzeja i jego żony, JKW xiężnej Alexandry. Szczęśliwi rodzice xiężniczki pobrali się w 2017 r.

opracowanie: Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.