Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Narodziny w Cesarskim Domu Rosji

Narodziny w Cesarskim Domu Rosji

Niech żyje xiążę!

W cieniu putinowskiej agresji na Ukrainie, 21 października 2022 roku, przyszedł na świat w Moskwie syn następcy rosyjskiego tronu, Jego Cesarskiej i Królewskiej Wysokości wielkiego xięcia Jerzego Michajłowicza, i jego żony, Jaśnie Oświeconej xiężnej Wiktorii. Tego samego dnia w swojej madryckiej siedzibie Jej Cesarska Mość cesarzowa Rosji Maria I ogłosiła, że jej wnuk otrzyma imię Alexander oraz – zgodnie z prawem dynastycznym i ustawą o rodzinie z 14/27 września 2020 r. – tytuł Jaśnie Oświeconego xięcia. Poprosiła również wszystkich rodaków o żarliwe modlitwy w intencji dziecka.

Nowy xiążę jest pierwszym od czasu narodzin jego pradziadka, panującego na emigracji cesarza Włodzimierza (ur. 30 sierpnia 1917 r. w Porvoo), członkiem Cesarskiego Domu Rosji, który urodził się na terytorium Imperium Rosyjskiego. Jest podwójnym pra-pra-pra-prawnukiem cesarza Rosji Alexandra II i pra-pra-prawnukiem króla Prus Wilhelma II. Z komunikatu szczęśliwych rodziców, opublikowanego 26 października wraz z pierwszym zdjęciem syna, dowiadujemy się, że z całego świata płyną do nich tysiące błogosławieństw i przepełnionych życzliwością wiadomości.

Składamy gratulacje Cesarskiemu Domowi Rosji z okazji narodzin JO xięcia Alexandra Gieorgijewicza – z wiarą, że dzięki prawowitym władcom Rosji uzurpacja Włodzimierza Putina i koszmar ludobójstwa na Ukrainie dobiegną końca. Jeżeli bowiem tak się nie stanie, gdyż zobowiązani do działania nie wypełnią powinności, korona Katarzyny II nigdy nie spocznie na skroniach kolejnych Romanowów.

opracowanie: Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.