Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Narodziny xiężniczki Izydory

Narodziny xiężniczki Izydory

Niech żyje Dom Serbii!

17 maja 2022 roku w Królewskim Domu Serbii, ostatnio zmagającym się z poważnym kryzysem dynastycznym, przyszła na świat Jej Królewska Wysokość xiężniczka Izydora, córka Ich Królewskich Wysokości xięcia Michała i xiężnej Ljubicy. Dziecko urodziło się w belgradzkiej klinice im. Frontu Narodowego.

JKW xiążę Michał i panna Ljubica Ljubisavljević zawarli związek małżeński w cerkwi pw. świętego Jerzego w Oplenac, uroczystość odbyła się 23 października 2016 r. Xiążę jest najmłodszym z synów nieżyjącego już xięcia Tomisława, wnukiem króla Alexandra I. Małżonkowie dochowali się już córki, urodzonej 26 grudnia 2018 r. JKW xiężniczki Natalii.

W okolicznościowym oświadczeniu Jego Królewska Mość król Serbii Alexander II złożył rodzinie życzenia szczęścia, pomyślność i miłości, a przede wszystkim, aby nowa członkini dynastii była godną nosicielką nazwiska, przyszłą dumą Domu Serbii, kraju i narodu.

opracowanie: Adrian Nikiel

Na podstawie: A new QVD

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.