Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Następca tronu Liechtensteinu potępił rosyjski atak na Ukrainę

Następca tronu Liechtensteinu potępił rosyjski atak na Ukrainę

Niech żyje xiążę!

Jaśnie Oświecony xiążę Alojzy, regent i następca tronu, udzielił wywiadu Radiu Liechtenstein, odpowiadając na pytania dotyczące obecnej sytuacji na Ukrainie. Wspomniał między innymi o swoich obawach, że konsekwencje wojny będą wyraźnie odczuwalne także w xięstwie i mogą mieć bezpośredni wpływ na życie i gospodarkę jego narodu.

Jego Wysokość stwierdził: Jako miejsce działalności biznesowej, Liechtenstein jest zorientowany na rynki międzynarodowe. Szczególnie ucierpią te spółki z Liechtensteinu, dla których ważne są rynki ukraiński i rosyjski. Musimy się również spodziewać wzrostu cen franka szwajcarskiego oraz energii. Staniemy w obliczu dodatkowych wyzwań w łańcuchach dostaw. Spowoduje to także napływ uchodźców.

Jego Wysokość jest kolejnym dynastą, który wypowiada się w sprawie wojny na Ukrainie. Inwazję wojsk rosyjskich skrytykował m.in. Jaśnie Oświecony xiążę Albert II, władca Monako, natomiast Jego Królewska Mość król Serbii Alexander II zachowuje neutralność, ale wezwał do przywrócenia pokoju.

Rosja i Liechtenstein nawiązały stosunki dyplomatyczne 30 stycznia 1994 r. Poza tym oba państwa nie mają specjalnych umów gospodarczych. Uważa się, że kraje te nie są dla siebie specjalnie ważne, a relacje między nimi określa się jako umiarkowanie dobre.

opracowanie: Przemysław Olszewski

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.