Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Nowe obowiązki xiężniczki Leonii

Nowe obowiązki xiężniczki Leonii

Royal Musings

Uroczystości pogrzebowe tragicznie zmarłego xięcia Jerzego Konstantyna odbędą się 2 lipca 2018 roku w kościele pw. świętych Piotra i Pawła w Weimarze (Herderkirche), nie jest jednak przesądzone, czy xiążę ostatecznie zostanie pochowany w weimarskiej ziemi. Wiadomo natomiast, że Zmarłego w jego obowiązkach ma zastąpić kuzynka, Jej Wysokość xiężniczka Leonia, córka władcy Wielkiego Xięstwa Saxonii-Weimaru-Eisenach, Jego Królewskiej Wysokości wielkiego xięcia Michała – monarcha określił ją nawet mianem swojego następcy, co pozostaje w sprzeczności z regułami sukcesji, które obowiązują w Wielkim Xięstwie. Tej informacji nie można jeszcze traktować jak oficjalnej zapowiedzi zmiany prawa salickiego.

Jej Wysokość urodziła się 30 października 1986 r., uzyskała tytuł licencjata w dziedzinie mediów i kulturoznawstwa na Uniwersytecie Artystycznym w Londynie, pracuje w Berlinie dla stacji RTL Deutschland, ma objąć kierownictwo m.in. Klassik Stiftung Weimar, Wartburg-Stiftung w Eisenach oraz Wartburg-Wirtschaftsbetriebe.

opracowanie: Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.