Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Nowenna do Najświętszego Dzieciątka Jezus (fragment)

Nowenna do Najświętszego Dzieciątka Jezus (fragment)

Dusza przy żłobku Chrystusowym

Modlitwa. Przyjdź już do ludu Twojego o! Królu wiecznej chwały, który Niebem i ziemią władasz, który panowanie Twoje od końca aż do końca rozciągasz wdzięcznie i rozrządzasz wszystko potężnie. O! Królu najświętszy, jakież są znamiona Twoje? Żłobek tronem jest dla Ciebie, stajenka pałacem Twoim, płaszczem Królewskim grube pieluszki, dworzanami pastuszkowie i bydlątek para. A jednak w tem ubóstwie, w tem upokorzeniu Twojem, Królem naszym uznajemy Ciebie, poddajemy władzy Twojej serca, dusze i ciała nasze i wszystko co mamy i mieć możemy. Rozciągnij nad nami panowanie Twoje, o! Jezu najsłodszy, zakróluj w sercach naszych pokorą, cichością i miłością Twoją. Ogłoś nam Boskie Twe prawa, naucz nas pełnić wolę Ojca Twego, i pozwól, abyśmy wiernie służąc Tobie na ziemi, mężnie walcząc dla Ciebie i w Tobie jedynie Króla serc naszych uznając; Królem naszym w Niebiosach powitali Ciebie i tam chwalą Twoją cieszyli się na wieki wieków. Amen.

Postanowienie. O ile możności w pobożnem skupieniu ducha przebyć dzień dzisiejszy; gotując serce swoje do wielkiej Uroczystości, którą jutro powitamy. Nakarmić dzisiaj albo przyodziać, jeżeli jesteśmy w stanie, jakie ubogie dziecko, na uczczenie najuboższego Dzieciątka Jezus, które jeszcze w żywocie Matki zamknięte kołatało od progu do progu po domach Betleemskich a nigdzie gościnności ani przytulenia dać Mu nie chcieli.

Za: Dusza przy żłobku Chrystusowym. Zawiera: Nowennę do N. Dzieciątka Jezus, Mszę Świętą (Pasterską), Godzinki, Koronkę oraz inne modlitwy i rozmyślania. Warszawa. Nakład Drukarni Fr. Czerwińskiego, ulica Hortensya Nr. 7. 1908. Str. 32-33.

Nº 3932. APPROBATUR. Varsaviae die 23 Septembris 1898 anno.

Judex Surrogatus, Canonicus Metropolitanus Leopoldus Łyszkowski. Secretarius J. Podbielski.

Od Redakcji Portalu Legitymistycznego: Zachowana została oryginalna pisownia.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.