Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Nowi xiążęta Belgii

Nowi xiążęta Belgii

Wyrok Sądu Apelacyjnego

Sąd Apelacyjny w Bruxeli orzekł 1 października 2020 roku, że pani Delfina Boël – nieślubna córka Jego Królewskiej Mości byłego króla Belgów Alberta II i Sybilli de Selys Longchamps – oraz jej dzieci, Józefina i Oskar O’Hare, otrzymają tytuły xiążęce i jako Ich Królewskie Wysokości mogą nosić nazwisko van Saksen-Coburg / de Saxe-Cobourg. Ogłoszony zimą 2020 roku wynik testu DNA ostatecznie przeciął spór prawny wokół kwestii, kto jest biologicznym ojcem pani Boël. Monarcha cudzołożnik przez blisko dwie dekady próbował uniknąć odpowiedzialności za swoje czyny.

Nowym członkom rodziny królewskiej (w wieku 52, 16 i 12 lat) nie przyznano miejsc w linii sukcesji belgijskiego tronu oraz państwowych apanaży. Warto zauważyć, że królewski dekret z listopada 2015 r., w którym została określona tytulatura przysługująca potomkom króla Alberta II, nie wymaga, aby urodzili się w związku małżeńskim.

Jonkvrouw Delfina Michaela Anna Maria Gizela Boël przyszła na świat 22 lutego 1968 r. w Bruxeli. W chwili jej narodzin późniejszy król Belgów był od 1959 r. mężem xiężniczki Pauli Ruffo di Calabria, miał troje dzieci. Sybilla de Selys Longchamps wyszła za mąż za jonkheera Jakuba Boëla w 1962 r. Kochankowie poznali się w Grecji, gdzie ojciec Sybilli był ambasadorem Belgii. Cudzołożny związek rozpoczął się latem 1966 r. i trwał do wczesnych lat osiemdziesiątych.

opracowanie: Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.