Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Obawy o zdrowie króla Franciszka II

Obawy o zdrowie króla Franciszka II

Dziedzictwo jakobitów

U Jego Królewskiej Mości Franciszka II, de iure króla Anglii, Szkocji, Irlandii i Bawarii, zdiagnozowany został nowotwór węzłów chłonnych. Jak podaje zarząd królewskich posiadłości, już w zeszłym tygodniu konieczne było odwołanie kilku spotkań. Monarcha poddany zostanie chemioterapii, która potrwa kilka miesięcy. Zdaniem lekarzy rokowania są dobre.

„Abendzeitung München” informuje, że podczas rutynowego badania w Klinikum Grosshadern wykryto tzw. chłoniaka z limfocytów B, który atakuje kości.

Wszyscy ci, którzy uważają się za wiernych poddanych Jego Królewskiej Mości, a także ci, którzy po prostu wyrażają szacunek wobec jego czcigodnej osoby, odczują konieczność żarliwej i nieustannej modlitwy do momentu pełnego powrotu do zdrowia. Ci, którzy zetknęli się z tego typu schorzeniem osobiście bądź poprzez krewnych lub przyjaciół, będą wiedzieć, iż nadzieja pokładana w Bogu oraz optymizm stanowią najlepsze wsparcie dla chorego, gdy lekarze walczą z chorobą za pomocą osiągnięć nauki. Jeśli taka będzie wola Boża i wszystko pójdzie dobrze, Jego Królewska Mość obchodzić będzie 14 lipca 2013 r. swoje osiemdziesiąte urodziny.

opracowanie: Dawid Świonder

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.