Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Hiszpańska Wspólnota Tradycjonalistyczna wobec wyborów: moralny obowiązek absencji w demokraturze!

Hiszpańska Wspólnota Tradycjonalistyczna wobec wyborów: moralny obowiązek absencji w demokraturze!

Sekretariat Polityczny JKW Sykstusa Henryka Burbońskiego

Sekretariat Polityczny (na którego czele stoi, przypomnijmy, prof. José Miguel Gambra Gutiérrez) prawowitego króla wszystkich Hiszpanii, JKW Sykstusa Henryka Burbońskiego, wydał komunikat dotyczący wyborów powszechnych, zapowiedzianych w tym kraju na 20 listopada br. Stanowiskiem zasadniczym Wspólnoty Tradycjonalistycznej (z jednym wyjątkiem Katalonii) jest absencja. Oto tłumaczenie tego komunikatu1.

W niedzielę 20 listopada 2011 roku odbędą się w Hiszpanii wybory powszechne. Wspólnota Tradycjonalistyczna nie wystawia kandydatów. Bieżący proces wyborczy – który jest, o czym warto pamiętać, sam w sobie nieprawowity (ilegítimo) – został już w swoich zasadach naznaczony totalitaryzmem, zalegalizowaną korupcją, klientelizmem i niestosownością, które dowodzą niereprezentatywności wybieranych. Kilka miesięcy temu, maszynerie partii systemowych poszły o krok dalej w ich demokratycznej dyktaturze, dodając wymagania, odnośnie do przedstawiania kandydatur, niezwykle trudne do spełnienia dla głosów innych niż ich własne, spoza tych oligarchii. Jedna – w rzeczy samej – partia (el partido único), złożona z PP [Partia Ludowa], PSOE [Hiszpańska Socjalistyczna Partia Robotnicza], IU [Zjednoczona Lewica] i nacjonaliści, nie ma konkurencji.

Wspólnota Tradycjonalistyczna

Nie istnieje zobowiązanie moralne, aby głosować, ani by uczestniczyć w procesie wyborczym. Zobowiązanie moralne w najbliższą niedzielę, w prawie całej Hiszpanii jest przeciwne: to absencja.

Jedyna dozwolona opcja głosowania dotyczy jednego regionu. Jest uprawnione głosowanie na kandydatów Platformy dla Katalonii (PxC)2.

PXC

Wszędzie poza tym nie jest dozwolone głosować. Nie należy też decydować się na oddanie białej kartki, ani na oddawanie głosów nieważnych, ponieważ absurdalne prawo wyborcze faworyzuje listy wybranych. Pracujmy dla odrodzenia Hiszpanii, poza urnami. 20 listopada: ABSENCJA!

Listopad 2011

Sekretariat Polityczny JKW Sykstusa Henryka Burbońskiego

Tłumaczenie: J.B.


1 Tytuł pochodzi od tłumacza.

2 Plataforma por Cataluña, katal. Plataforma per Catalunya – założona w 2002 roku, prawicowa partia regionalistyczna i tożsamościowa, przez establishment i media określana jako „populistyczna”, „ksenofobiczna” i „rasistowska”; jej założycielem i przywódcą jest Josep Anglada i Rius (ur. 1959) – [przyp. tłumacza].

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.