Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Odebrać lokal i dotacje „Krytyce Politycznej”

Odebrać lokal i dotacje „Krytyce Politycznej”

Moraine

Należy jak najszybciej zorganizować protest oraz dążyć do odebrania lokalu „Krytyce Politycznej”. Lokal na Nowym Świecie, który od miasta otrzymało to pismo, został wykorzystany jako baza lewackich bandytów ściągniętych z Niemiec w celu napadania na Polaków podczas ich święta. Tym samym miejsce to jest wykorzystywane niezgodnie z przeznaczeniem. Należy również dążyć do odebrania wszelkich dotacji państwowych „Krytyce Politycznej”, gdyż jej działalność okazała się antypolska. Należy rozważyć wszelkie kroki prawne w celu okiełznania tego wywrotowego środowiska.

Proszę o komentarze oraz o jak najszybsze organizowanie się. Musimy bronić praworządności. Za wszelką cenę trzeba powstrzymać ludzi, którzy zapraszają do Polski elementy chuligańskie. Przypominam, że „Krytyka Polityczna” otrzymała w tym roku 140 tys. złotych dotacji od Ministerstwa Kultury. Czy to z tych pieniędzy sponsorowano bojówki niemieckie? Bo ktoś musiał im opłacić ten wyjazd. W obliczu tak bezczelnych działań lewactwa w Polsce wszyscy Polacy muszą się zjednoczyć. Nie może być pobłażania dla tego typu zachowań elementów wywrotowych — i to jeszcze najprawdopodobniej za pieniądze podatników.

Kto sponsoruje ultra-lewaków?

Hanna Gronkiewicz-Waltz przekazała w 2009 i 2010 po 100.000 złotych rocznie na działanie redakcji KP. Władze samorządowe przekazały lokal w dzierżawę za symboliczną opłatę 12 zł/m² miesięcznie — zaniżając ten czynsz średnio dwunastokrotnie. KP płaci 15.600 zł miesięcznie, a powinna płacić: 187.200. Czyli KP otrzymuje miesięczną dotację od samorządu w wysokości: 171.600, czyli rocznie 2.059.200 złotych.

Zachęta — 45.000 złotych.

Resort kultury dodatkowo 44.000 złotych za projekt „Patriotyzm jutra” + 14.000 złotych na wydawnictwo Stowarzyszenia im. Stanisława Brzozowskiego.

Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego — od 2009 r. wyłożył 17.000 zł.

Państwowy Instytut Sztuki Filmowej w roku 2010 „dał” 80.000 złotych.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.