Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Oświadczenie w sprawie seminarium sportowego MMA

Oświadczenie w sprawie seminarium sportowego MMA w Białym Dunajcu

ONR Podhale

Nie cichną medialne echa w sprawie seminarium sportowego mającego odbyć się w Białym Dunajcu, które ma poprowadzić kontrowersyjny ze względu na swój światopogląd fiński zawodnik MMA, Zawodowy Mistrz Europy, Niko Puhakka.

Wręcz niewiarygodnym jest, że bicie na alarm mediów skupiło się na naszym regionalnym Stowarzyszeniu wyłącznie dlatego, że na łamach swojej strony internetowej umieściliśmy wiadomość składającą się z dosłownie trzech zdań informujących o zgrupowaniu organizowanym przez klub sportowy K1 TRAINING CENTER, które ma poprowadzić m.in. Niko Puhakka, będący tak, jak inni fińscy zawodnicy MMA, sympatykiem różnych ruchów nacjonalistycznych. Zważywszy, że nie często zdarza się, aby gama tak utytułowanych zawodników sportów walki – a pośród nich wspomniany już Niko Puhakka (Finlandia) — Zawodowy Mistrz Europy MMA, zdobywca pasa KSW; Grzegorz Adamczyk — wielokrotny Mistrz Polski w Kick Boxingu, trener K1 i MMA; Maciej Kaznowski — trener Kick Boxingu i Marcin „Różal” Różalski — Zawodowy Mistrz Świata w formule K1 – prowadziła seminarium sportowe na Podhalu, zdecydowaliśmy się na łamach naszej strony zaprosić na nie wszystkich podtatrzańskich sympatyków mieszanych sztuk walki. Zaproszenie to, w ramach promocji i wspierania zdrowego stylu życia, w myśl sentencji w zdrowym ciele zdrowy duch, miało wymiar czysto sportowy, więc dopatrywanie się w nim podtekstów ideologicznych, tak jak to próbowały bezpodstawnie przedstawić media, jest najzwyklejszą manipulacją i ignorancją, gdyż światopogląd fińskiego zawodnika jest obcy założeniom ideowym, do których odwołuje się Stowarzyszenie Obóz Narodowo-Radykalny Podhale.

Biuro Informacyjne Stowarzyszenia Obóz Narodowo-Radykalny Podhale

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.