Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Arcyxiężniczka pracowała nad filmem nagrodzonym Oscarem

Arcyxiężniczka pracowała nad filmem nagrodzonym Oscarem

Niech żyje Dom Austrii!

Po ceremonii wręczenia statuetek Oscarów blog Royal Musings poinformował, że współproducentką filmu Nawalny (reż. Daniel Roher, 2022), uhonorowanego przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej nagrodą dla najlepszego pełnometrażowego filmu dokumentalnego, jest najmłodsza córka Jego Cesarskiej i Królewskiej Mości cesarza i króla Karola II (V), cesarza austriackiego, króla Węgier, Czech, Chorwacji etc., etc.

Wymieniona w napisach końcowych Gloria Habsburg to oczywiście Jej Cesarska i Królewska Wysokość arcyxiężniczka Gloria Maria Bogdana Paloma Regina Fiona Gabriela, urodzona 15 października 1999 r. w Salzburgu (Solnogrodzie), ostatnia z trojga dzieci przyszłego monarchy i jego żony, Jej Cesarskiej i Królewskiej Mości cesarzowej i królowej Franciszki. W informacji podanej przez Royal Musings czytamy również, że arcyxiężniczka obecnie jest zatrudniona jako asystentka przy produkcji podcastów dla Sharjah Art Foundation w Szardży, jednym z emiratów wchodzących w skład Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Zdobyła licencjat ze stosunków międzynarodowych w Szkole Studiów Orientalnych i Afrykańskich Uniwersytetu Londyńskiego. Studiowała także potoczny język arabski na palestyńskim Uniwersytecie w Bir Zajt.

opracowanie: Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.