Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Ósmy xiążę zu Solms-Hohensolms-Lich nie żyje

Ósmy xiążę zu Solms-Hohensolms-Lich nie żyje

Requiescat in pace

28 lipca 2015 roku zmarł Jaśnie Oświecony xiążę Filip Reinhard zu Solms-Hohensolms-Lich, hrabia na Tecklenburgu, Crichingen i Lingen, doktor h.c. Uniwersytetu Justusa Liebiga w Gießen.

Xiążę urodził się 27 listopada 1934 r. w rodowej siedzibie w Lich. Po śmierci dziadka, w 1951 r. został głową Domu – jego ojciec, Hermann Otton, zginął w wypadku samolotu wojskowego w 1940 r.

Xiążę zawodowo zajmował się zarządzaniem rodzinnymi gruntami i hodowlą bydła. Początkowo studiował ekonomię we Fryburgu i Genewie, jednak porzucił ją dla pracy w rolnictwie; później uzyskał dyplom z inżynierii rolnictwa. Jego szczególnym zainteresowaniem cieszyła się hodowla zwierząt, która przyniosła mu międzynarodowe uznanie ze strony specjalistów. Jako radny miejski był znany z działalności na rzecz ochrony środowiska i krajobrazu.

Odznaczony Orderem Zasługi Republiki Federalnej Niemiec pierwszej klasy, Medalem Gizewiusza Wydziału Nauk Rolniczych, Nauk o Żywieniu i Środowiska Uniwersytetu w Gießen i Medalem Karola Teodora Schneidera Niemieckiego Towarzystwa Rolniczego w zakresie hodowli zwierząt.

W październiku 1970 r. ożenił się w Sztokholmie z hrabianką Marią Fouché d’Otrante (ur. 1948), z którą miał czworo dzieci. Po jego śmierci głową Domu stał się JO xiążę Karol Krystian (ur. 1975).

Pogrzeb w gronie rodzinnym odbył się 7 sierpnia w kościele kolegiackim w Lich.

opracowanie: Igor Olech

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.