Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Oświadczenie Łukasza Kluski

Oświadczenie Łukasza Kluski

Łukasz Kluska

1. Oświadczam, że ani ja ani nikt z członków lubelskiego stowarzyszenia nie ma nic wspólnego z ohydną moralnie i prymitywną kampanią (podszywanie sie pod nazwiska, zakładanie idiotycznych portali etc.) skierowaną przeciwko środowisku, którym kieruje p. Adrian Nikiel. 2. Na naszym prawicowym podwórku powstało już zbyt duże bagno, ani też nie jest moją wolą być w jakikolwiek sposób nieszczęśliwie identyfikowanym przez osoby z zewnątrz z poczynaniami środowiska wrocławskiego z racji posługiwania się przez nich tym samym szyldem, dlatego też wycofuję się z wszelkiej działalności pod sztandarami konserwatyzmu czy monarchizmu. Portal omp.lublin.pl został zawieszony, wkrótce z KRS zostanie wykreślone stowarzyszenie o nazwie OMP. 3. Skromną działalność w Lublinie kontynuować będzie zupełnie inne stowarzyszenie, które w ramach naszych możliwości będzie organizować sporadycznie spotykania i wykłady.

3 września AD 2010

 

Szanowni Państwo, 

Po publikacji powyższego Oświadczenia pana Łukasza Kluski, w Internecie pojawiły się pytania czy jest ono autentyczne. Pragnę zatem poinformować, że wiarygodność Oświadczenia i zawartych w nim deklaracyj potwierdził osobiście pan Kluska w rozmowie telefonicznej z niżej podpisanym.

Przede wszystkim p. Kluska wyjaśnił, że osoby działające w Internecie jako rzekomi przedstawiciele OMP zarejestrowanej w Lublinie, w rzeczywistości nie miały prawa występować w imieniu stowarzyszenia i działały bez wiedzy jego władz. Natomiast zgodnie ze znanym już Oświadczeniem p. Kluska zamierza wyrejestrować swoją Organizację z KRS i działać w sferze metapolitycznej pod inną nazwą. Wyrazem tej zmiany jest m.in. zamknięcie dotychczasowej strony internetowej omp.lublin.pl. O ile mi wiadomo, zmiany obejmą również prezentacje lubelskiej OMP na portalach społecznościowych. Równocześnie należy podkreślić, że p. Kluska zwrócił się pisemnie do administratorów Facebooka w sprawie przywrócenia do dyspozycji Portalu Legitymistycznego legitymizm.org profilu „legitymizm”. W tej chwili czekamy na efekty tej korespondencji.

Od siebie chciałbym dodać, że wiadomość od p. Łukasza Kluski przyjąłem z uznaniem i nadzieją, że konflikty niszczące ruch monarchistyczny w Polsce dobiegną końca. Pragnę podziękować panu Klusce za odpowiedzialną postawę, szybką reakcję i chęć wyjaśnienia tej prowokacji, której ofiarą stał się polski monarchizm. Zaznaczam, że nie kwestionowałem prawa p. Kluski do samodzielnego działania w dowolnej formule prawnej, a jeżeli w najbliższym czasie zapowiadane zmiany zostaną wprowadzone w życie, również dotychczasowe spory i problemy zostaną skutecznie rozwiązane.

 

Prezes OMP

Redaktor Portalu Legitymistycznego

Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.