Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Oświadczenie w sprawie wydarzeń wokół spotkania z Ruchem Narodowym w Zgierzu

Oświadczenie w sprawie wydarzeń wokół spotkania z Ruchem Narodowym w Zgierzu

Ruch Narodowy

4 kwietnia w Zgierzu, w sali konferencyjnej Parku Kulturowego Miasto Tkaczy, odbyło się spotkanie z Ruchem Narodowym. Spotkało się ono z akcją protestacyjną środowisk skrajnie lewicowych przeciwko rzekomemu wspieraniu przez Urząd Miasta Zgierza „neofaszystowskiej propagandy”.

To nie pierwsze takie wybryki środowisk lewicowych. W ubiegłym roku podobnymi metodami usiłowano zablokować organizację przez Klub im. Romana Dmowskiego spotkań z profesorem Janem Żarynem i redaktorem Stanisławem Michalkiewiczem. Akcję plakatową wymierzoną w narodowców firmowała organizacja Młodzi Socjaliści. Organizacja ta nie kryje swoich odwołań do symboli komunistycznych (logo tej organizacji to czerwona gwiazda), zaś w 2010 roku wyrażała zaniepokojenie — wprowadzonym do Kodeksu Karnego — zakazem posiadania oraz rozpowszechniania treści i nośników symboliki komunistycznej.

Jednocześnie sekretarz krajowy Młodych Socjalistów, a jednocześnie lider listy Zielonych do europarlamentu – Mateusz Mirys – produkuje następujące enuncjacje: władze miasta nie widzą nic niestosownego w goszczeniu osób, które otwarcie szerzą antysemityzm, rasizm i szowinizm, okraszając to bredniami o niszczeniu wielokulturowej historii Zgierza (sic!).

Jeżeli pan Mirys i jemu podobni raczyli pochylić się nad działaniami Ruchu Narodowego, a zwłaszcza jego zgierskich struktur, to dostrzegliby, że nie szerzą one antysemityzmu, rasizmu i szowinizmu. Chyba że za szerzenie takowych uznać czczenie Żołnierzy Wyklętych (wykład prof. Żaryna), Polskiego Państwa Podziemnego (Marsz Polski Walczącej) czy też najzwyczajniejsze w świecie spotkanie z liderami prawicowej siły społeczno-politycznej, na którym przedstawiano też program działań samorządowych (mowa o oprotestowanym wydarzeniu).

Ruch Narodowy w Zgierzu oświadcza, że dalsze kalumnie ze strony ludzi bez honoru, którzy odwołują się do najgorszych, zbrodniczych tradycji komunizmu i stosują stalinowskie metody propagandowe, spotka się ze zdecydowaną odpowiedzią środowisk narodowo-patriotycznych. Nie pozwolimy, aby demony systemu, którego demontaż rozpoczął się w 1989 roku, powracały do naszego miasta.

Zgierz, 8 kwietnia 2014 roku

Za Ruch Narodowy w Zgierzu

Kamil Klimczak

Przewodniczący Klubu im. Romana Dmowskiego

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.