Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Pałac Królewski w Oslo niedostępny dla zwiedzających

Pałac Królewski w Oslo niedostępny dla zwiedzających

Royal Central

Norweski historyk i publicysta, pan Oskar Aanmoen, poinformował na portalu Royal Central, że w związku z obostrzeniami związanymi z pandemią COVID-19 Pałac Królewski w Oslo nie będzie w tym roku otwarty dla zwiedzających. Turyści zostaną zaproszeni do monarszej siedziby prawdopodobnie latem 2021 roku.

Oficjalną siedzibę norweskich panujących zbudowano w pierwszej połowie XIX stulecia na rozkaz króla Szwecji i Norwegii Karola XIV (III) Jana. Zwyczajowo klasycystyczny pałac dostępny jest w miesiącach wakacyjnych, a sprzedaż biletów na wycieczki z przewodnikiem rozpoczyna się już 1 marca. Oprócz zmieniających się co roku wystaw czasowych można obejrzeć m.in. sale reprezentacyjne, sale bankietowe oraz najpiękniejszą z komnat przeznaczonych dla gości.

Mimo że sam budynek, położony na końcu ulicy Karola Jana, jest zamknięty, przez cały dzień można zwiedzać otaczający go park. Otwarta do 30 sierpnia pozostanie neogotycka rezydencja Oscarshall, a w Stajni Sztuki Królowej Sonii od 4 lipca będzie dostępna wystawa Pałac + Munch. Jej tematem staną się relacje między rodziną królewską a Edwardem Munchem.

opracowanie: Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.