Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Pamiętajcie o ogrodach

Pamiętajcie o ogrodach

Muzeum Narodowe w Krakowie

Muzeum Narodowe w Krakowie to nie tylko obiekty architektoniczne i eksponaty muzealne. Muzeum zaprasza turystów pragnących uchronić się przed wakacyjnym upałem na odpoczynek do swoich ogrodów i dziedzińców.

Przy okazji odwiedzin w Domu Józefa Mehoffera warto zatrzymać się w ogrodzie mistrza, stanowiącym przedłużenie ekspozycji. To wyjątkowe miejsce przypomina o tradycji podmiejskich ogrodów usytuowanych poza obrębem dawnych murów miejskich.

Innym ogrodem blisko Rynku Głównego jest ten przy Muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego. Natomiast przy okazji odwiedzin w najmłodszej galerii MNK można odetchnąć od miejskiego zgiełku w Pawilonie Józefa Czapskiego, gdzie w kawiarni na gości czekają aromatyczna kawa i kuchnia rodem z Francji.

Z kolei ogród w willi Atma w Zakopanem został zrekonstruowany w taki sposób, by jak najlepiej odzwierciedlać obiekt zamieszkiwany przez Karola Szymanowskiego.

Urokliwymi przestrzeniami wypełnionymi historią Starego Miasta są także dziedzińce muzealnych instytucji. Jedno z takich miejsc znajduje się w Ośrodku Kultury Europejskiej „Europeum”, gdzie utworzono lapidarium zawierające kilkaset detali architektonicznych pochodzących z dawnych krakowskich budynków. Warto odwiedzić także dziedzińce z roślinnością uformowaną w ogród renesansowy w Pałacu Biskupa Erazma Ciołka i odtworzony ogród z okresu międzywojennego, znajdujący się w Kamienicy Szołayskich im. Feliksa Jasieńskiego.

Ogrody czynne są dla zwiedzających od wiosny do jesieni, w godzinach otwarcia Muzeum. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej.

Ponadto przypominamy, że MNK bierze udział w akcji „Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków”. Inicjatywa oparta na zasadach partycypacji jest skierowana do wszystkich mieszkańców Krakowa, jej celem jest wsparcie lokalnych przedsiębiorców i instytucji kulturalnych. Więcej na temat kampanii

opracowanie: DB

zdjęcie: Tomasz Markowski

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.