Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Królewna Elżbieta — pierwszy miesiąc w akademii wojskowej

Królewna Elżbieta — pierwszy miesiąc w akademii wojskowej

Royal Central

31 sierpnia 2020 roku o godz. dziewiątej rano Jej Królewska Wysokość xiężniczka Elżbieta, uczestnicząc w dniu wprowadzającym, rozpoczęła rok akademicki w Królewskiej Akademii Wojskowej. Następnie 2 września wraz z grupą 169 studentów pierwszego roku znalazła się na czterotygodniowym obozie przygotowawczym w ośrodku szkoleniowym Elsenborn. Przyszła królowa Belgów, która po wstąpieniu na tron stanie się również wodzem naczelnym belgijskich sił zbrojnych, będzie realizować ten sam program, co jej nowi koledzy.

Dzień wprowadzający przyszłych żołnierzy obejmował wypełnianie ankiet medycznych i pobieranie zestawów składających się z munduru, masek, śpiwora, czarnej pasty do butów, scyzoryka, latarki czołowej i kilku innych niezbędnych przedmiotów. Następnie studenci zostali powitani przez szefa podstawowego szkolenia oficerskiego, pana pułkownika Teodoryka Pirenne’a.

Na poligonie Elsenborn jego uczestnicy będą szkolić się w zakresie dyscypliny, czytania map i posługiwania się bronią. Po miesiącu rozpoczną zajęcia w zakresie nauk wojskowych i społecznych.

Podstawowe szkolenie oficerskie ze względu na epidemię COVID-19 zyskało nową formę. Studenci nie będę mieszkać we wspólnych pomieszczeniach, lecz w oddzielnych pokojach. W trakcie nauki otrzymają stałe miejsca, a pomiędzy nimi zainstalowano ekrany ochronne. Posiłki będą spożywane w niewielkich stałych grupach. Mimo tych problemów Akademia stara się zorganizować jak najwięcej zajęć według reguł szkolenia obowiązujących przed epidemią.

opracowanie: Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.