Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Po stronie grzechu

Po stronie grzechu

Wiadomość z Kopenhagi

Jej Królewska Wysokość xiężna Maria, żona królewicza Fryderyka, jest kolejną reprezentantką któregoś ze skandynawskich domów panujących wspierającą – już od wielu lat – „prawo” do praktykowania grzechów wołających o pomstę do Nieba i publicznego szczycenia się nimi. Po raz kolejny dała wyraz swoim opiniom, wygłaszając za pośrednictwem Internetu przemówienie do uczestników Copenhagen Pride. Jej słowa zostały opublikowane na oficjalnej stronie Domu Danii, nie ulega zatem wątpliwości, że to długotrwałe zaangażowanie na rzecz równości, różnorodności i praw człowieka cieszy się aprobatą królowej Małgorzaty II i rządu. Powtórzmy: monarchia w Danii już dawno utraciła prawowitość, zważywszy zarówno na modyfikowany porządek sukcesji, jak i jawne odrzucenie ładu chrześcijańskiego, choćby nawet w jego ułomnej, protestanckiej postaci.

Tegoroczny Tydzień Równości, zorganizowany wokół tematu Solidarności, obejmuje ponad sto wydarzeń transmitowanych na żywo. Według żony królewicza jest to dobra okazja do podsumowania, jak daleko dotarł jej kraj, wspierając ruch LGBTI+, i wskazania nowych dróg w obliczu trudności związanych z epidemią COVID-19. Jej zdaniem w dobrze funkcjonującym społeczeństwie wszyscy muszą być traktowani jednakowo i z szacunkiem, a hołdowanie grzechowi – kryptonimowane hasłami o miłości i tożsamości płciowej – nie może nikogo wykluczać ze społeczności.

Jej Królewska Wysokość podkreśliła, że czuje dumę, iż Dania jest na całym świecie podziwiana za osiągnięcia w zapewnianiu wszystkim równych praw. Jednak niezbędne są dalsze postępy postępu, gdyż ulegający żądzom są ofiarami nienawiści, przemocy, dyskryminacji, zastraszania i poniżającego traktowania. Wszyscy, jej zdaniem, potrzebują tolerancji. Nie odpowiedziała natomiast na pytanie, kto w takim razie potrzebuje nordyckiej parodii monarchii. Być może dlatego, że takich pytań już od dawna nikt nie stawia…

W przyszłym roku xiężna ma być patronką WorldPride Copenhagen 2021.

opracowanie: Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.