Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » „The Flight of the Last Stuart King” (nowość z prawej półki)

„The Flight of the Last Stuart King” (nowość z prawej półki)

Dziedzictwo jakobitów

W 1798 roku, kiedy Napoleon Bonaparte najechał Rzym, kardynał Henryk Stuart, ostatni potomek Domu Stuartów w linii męskiej, był zmuszony szukać schronienia w Królestwie Neapolu. Był to dopiero początek pełnej przygód dwuletniej podróży, której trasa objęła Sycylię, Korfu, Padwę i Wenecję – w jej trakcie król kardynał zetknął się z kluczowymi postaciami tej epoki: Horacym Nelsonem, Wilhelmem Hamiltonem i jego żoną Emmą, królową Neapolu Marią Karoliną, słynnym szpiegiem Spirydionem Forestim, osmańskim dowódcą Beyem Abdul-Kadirem i wybranym po burzliwym konklawe papieżem Piusem VII. Wyprawa króla Henryka IX (I) – ukazana na tle wojen napoleońskich i najbardziej dramatycznych zmian w historii Europy – to mało znana i niezwykła historia.

Autorka, pani Małgorzata Stenhouse, mieszka w pobliżu miasta Frascati, gdzie zachowała się pamięć o królu Henryku jako kochanym i szanowanym biskupie. Jej zamiłowanie do historii sprawiło, że zajęła się dziejami monarchy, docierając przy tym do lokalnych publikacyj i dokumentów, które nie były tłumaczone z języka włoskiego.

Xiążka The Flight of the Last Stuart King będzie dostępna w sprzedaży od 31 maja 2019 roku.

opracowanie: Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.