Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » List poparcia dla dyrektora XIV LO we Wrocławiu w sprawie krzyży w salach lekcyjnych

List poparcia dla dyrektora XIV LO we Wrocławiu w sprawie krzyży w salach lekcyjnych

OMP Wrocław

Kilku uczniów XIV Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu, powołując się na listopadowy wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka,  domagało się usunięcia krzyży z klas lekcyjnych. Dyrektor placówki, pan Marek Łaźniak, zdecydował o pozostawieniu ich w szkole. Zachęcamy do przesłania mu wyrazów poparcia dla jego postanowienia.

List można wydrukować i przesłać pocztą lub dostarczyć osobiście albo wysłać pod adres e-mail: sekretariat@lo14.wroc.pl.

Pan Marek Łaźniak
Dyrektor Zespołu Szkół nr 14 we Wrocławiu
al. Brücknera 10
51-410 Wrocław

Szanowny Panie Dyrektorze,

Pragnę gorąco podziękować Panu za decyzję o pozostawieniu krzyży w szkolnych klasach. Jest ona sygnałem, że XIV Liceum Ogólnokształcące dba nie tylko o wysoki poziom nauczania, lecz także pragnie zaszczepiać w uczniach poszanowanie dla podstawowych wartości naszej cywilizacji. Z tego też powodu powinna zostać przyjęta z radością przez wszystkich ludzi dobrej woli.

Z poważaniem

Zachęcamy również do wysłania poniższego zapytania do redakcji „Gazety Wyborczej”:

Pan Jacek Harłukowicz
Redaktor Gazety Wyborczej

Szanowny Panie Redaktorze,

Z dużym zainteresowaniem i wielkim oburzeniem obserwuję zaangażowanie „Gazety Wyborczej”, a zwłaszcza jej wrocławskiego oddziału, w sprawę petycji jaka została napisana przez troje uczniów XIV Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu. Trudno nie odnieść wrażenia, że akcja ta stanowi manipulację i jest od początku nacechowana wrogością do obecności krzyży w polskich szkołach. Nade wszystko zaś niepokojący jest brak obiektywizmu.

Czy mógłby Pan wyjaśnić przyczyny i motywy swego tak znacznego i nasuwającego podejrzenie o brak obiektywizmu zaangażowania w tę sprawę? Czy zdaje Pan sobie sprawę z odpowiedzialności moralnej jaka spoczywa na każdym, kto się takich działań podejmuje? Ponadto, jak akcja „Gazety Wyborczej”, w której miał Pan niemały udział, ma się do zasad prawdy, obiektywizmu i uczciwości, które są wyrażone w Karcie Etycznej Mediów?

Zapewniam o modlitwie w intencji Pańskiego nawrócenia.

Z poważaniem

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.