Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Król Maroka: Pozytywny wynik testu na COVID-19

Król Maroka: Pozytywny wynik testu na COVID-19

Niech żyje król!

W Polsce powoli zapominamy o zagrożeniach, jakie miałyby się wiązać z wirusem SARS-CoV-2 – przynajmniej do chwili kolejnego ministerialnego „wzmożenia”, za którym być może pójdzie ogłoszenie następnej fali masowych zachorowań i związanych z tym restrykcyj. Tymczasem w północnej Afryce sytuacja wygląda odmiennie. 16 czerwca agencja Reuters ogłosiła, że Jego Królewska Mość król Maroka Muhammad VI jest kolejnym dynastą, który otrzymał pozytywny wynik testu na COVID-19.

Lekarz Najjaśniejszego Pana, Lahcen Belyamani, w oświadczeniu przekazanym przez państwowe media poinformował, że monarcha nie wykazuje żadnych objawów choroby, lecz spędzi kilka dni na zwolnieniu. Jak z kolei możemy przeczytać na stronie Morocco World News, obserwacja lekarska jest potrzebna ze względu na dawne problemy Jego Królewskiej Mości z sercem. Przed dwoma dniami odnotowano w Maroku znaczący wzrost zachorowań na COVID-19, sięgający 1568 przypadków w ciągu 24 godzin.

opracowanie: Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.