Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Prawda o Zbrodni Katyńskiej w materiałach z Archiwum łódzkiego IPN

Prawda o Zbrodni Katyńskiej w materiałach z Archiwum łódzkiego IPN

Instytut Pamięci Narodowej – Oddział w Łodzi

W ramach przedsięwzięć związanych z 80. rocznicą Zbrodni Katyńskiej od 27 marca 2020 roku na witrynie lodz.ipn.gov.pl zaprezentujemy fotografie i dokumenty dotyczące odkrycia masowych mogił, represji za głoszenie prawdy o Katyniu w latach tzw. Polski Ludowej, a także prób publikacji w prasie drugoobiegowej twórczości poetyckiej mającej na celu zachowanie pamięci o Zbrodni w świadomości społecznej.

To jedynie część zbiorów związanych ze Zbrodnią Katyńską znajdujących się w Archiwum łódzkiego IPN. Obok dokumentów wytworzonych przez organy bezpieczeństwa państwa w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku część prezentowanych materiałów została pozyskana przez pion archiwalny w ramach akcji „Archiwum Pełne Pamięci”. Zapraszamy do zapoznania się z proponowanym wyborem.

Prawda o Zbrodni Katyńskiej w materiałach z Archiwum łódzkiego IPN

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.