Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Prawo kanoniczne na ziemiach polskich. Stulecie Kodeksu Prawa Kanonicznego z 1917 r. — call for papers

Prawo kanoniczne na ziemiach polskich. Stulecie Kodeksu Prawa Kanonicznego z 1917 r.

Koło Naukowe Prawa Kanonicznego TBSP UJ

Koło Naukowe Prawa Kanonicznego Towarzystwa Biblioteki Słuchaczów Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza studentów i doktorantów do udziału w III Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Prawo kanoniczne na ziemiach polskich. Stulecie Kodeksu Prawa Kanonicznego z 1917 r., która odbędzie się 10 czerwca 2017 r. na Wydziale Prawa i Administracji UJ. Patronat nad konferencją objął Portal Legitymistyczny.

W związku z przypadającą 27 maja setną rocznicą promulgacji Codicis Iuris Canonici przez Ojca Świętego Benedykta XV chcemy pochylić się nad pomnikiem prawa, jakim jest Kodeks Prawa Kanonicznego z 1917 r.

Proponujemy przygotowanie referatów dotyczących następujących zagadnień:

1. Geneza CIC 1917

2. Przebieg prac kodyfikacyjnych

3. Instytucje uregulowane w Kodeksie

4. Recepcja Kodeksu w polskim ustawodawstwie partykularnym

5. CIC 1917 a Konkordat z 1925 r.

6. Krytyka Kodeksu

7. Późniejsze reformy regulacji kodeksowych

8. Kodeks z 1917 r. a Kodeks z 1983 r. – podobieństwa i różnice

Do udziału w konferencji zapraszamy studentów i doktorantów prawa, prawa kanonicznego, teologii, historii oraz innych kierunków.

Czas wystąpienia – 20 minut

Zainteresowanych udziałem zapraszamy do przesyłania abstraktów (maksymalnie 300 słów) wraz z formularzem zgłoszeniowym.

Na zgłoszenia czekamy do 31 maja. Listę zakwalifikowanych do uczestnictwa w konferencji przedstawimy 3 czerwca. Uczestnicy otrzymają maile z programem konferencji oraz informacją o sposobie płatności opłaty konferencyjnej.

Dla uczestników czynnych przewidujemy opłatę w wysokości 60 zł (obejmuje ona materiały konferencyjne, przerwy kawowe i obiadową). Przewidziana jest publikacja pokonferencyjna.

Formularz zgłoszeniowy

Zapraszamy do udziału!

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.