Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Prezentacja Xiążąt w Pałacu Inwalidów

Prezentacja Xiążąt w Pałacu Inwalidów

Niech żyje Dom Francji!

Mimo że od opisanej tu uroczystości minęło już kilka tygodni, piszemy o niej, jak zawsze starając się informować o tym, co niezależnie od daty jest ważne, aktualne i ciekawe. 30 czerwca 2012 r. odbyła się prezentacja Ich Królewskich Wysokości, synów króla Francji i Nawarry Ludwika XX i królowej Marii Małgorzaty.

Najjaśniejsi Państwo (w towarzystwie córki, JKW xiężniczki Eugenii) w trakcie przyjęcia zorganizowanego przez Instytut Xięcia Andegaweńskiego w Pałacu Inwalidów oficjalnie przedstawili poddanym JKW Ludwika, delfina Francji, xięcia Burgundii i JKW Alfonsa, xięcia Berry (ur. 28 maja 2010 r.). To wyjątkowe spotkanie w salonach gubernatora wojskowego Paryża zgromadziło czterystu uczestników. Monarsza para była szczęśliwa, mogąc przedstawić swoich synów zaproszonym osobistościom i wiernym przyjaciołom. Najmłodsze pokolenie Domu Francji otrzymało od przybyłych gości dary upamiętniające uroczystość.

Zdjęcia z prezentacji można zobaczyć na stronie Instytutu Xięcia Andegaweńskiego.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:


opracowanie: Adam Raszewski

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.