Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Profesor Miguel Ayuso pod ostrzałem lewactwa

Profesor Miguel Ayuso pod ostrzałem lewactwa

Jacek Bartyzel

Nasz serdeczny Przyjaciel, prof. Miguel Ayuso Torres – kierownik Katedry Nauk Politycznych i Prawa Konstytucyjnego na Uniwersytecie Papieskim Comillas w Madrycie, prezydent Międzynarodowej Unii Prawników Katolickich, najwybitniejszy współczesny myśliciel tradycjonalistyczny w Hiszpanii – stał się w ostatnim czasie obiektem agresywnej kampanii ze strony lewicowego dziennika „El País” oraz kanału TV „La Sexta”.

Pretekstem do tej nagonki (której faktycznym głównym podłożem jest wielokrotnie manifestowany przez Profesora sprzeciw wobec legalizacji aberracji homoseksualnych, propagowanych z kolei przez wzmiankowane media) jest zgłoszenie przez radę złożoną z ośmiu generałów z Wojskowego Trybunału Sądowego wniosku o awansowanie prof. Ayuso, będącego od lat członkiem tego Trybunału z racji swoich kompetencji prawniczych, na stopień pułkownika. Prof. Ayuso figuruje pod numerem ósmym na liście awansowej, zawierającej 33 nazwiska, co w zasadzie powinno gwarantować jego awans. Należy nadmienić, że nie jest to jakieś nadzwyczajne i personalne wyróżnienie, lecz tryb awansowania sędziów Trybunału wynika z pragmatyki służbowej, regulowanej przez art. 88 ustawy z 19 listopada 2007 roku.

Wspomniane media żądają jednak wstrzymania awansu Profesora, powołując się na to, iż krytykuje on w swoich pracach demokratyczno-ateistyczną konstytucję z 1978 roku, jako mającą „bękarcie pochodzenie”, oraz – jako legitymista związany z linią sukcesji karlistowskiej – nie rozpoznaje jako króla prawowitego Juana Carlosa. Lista „myślozbrodni” Profesora na tym się wszakże nie kończy, albowiem nazywa on wojnę domową z lat 1936-1939 „prawdziwą Krucjatą”, a represje frankistowskie uważa za „surowe, ale legalne”.

Więcej informacji na ten bulwersujący temat można znaleźć na stronie Infovaticana: http://www.infovaticana.com/la-nueva-inquisicion-contra-el-presidente-de-los-juristas-catolicos/. Wszelako, jak słusznie zauważył jeden z komentatorów, akcji tej nie powinno się nazywać „Nową Inkwizycją”, tylko „Nową Czeką”, bo Św. Inkwizycja nie prześladowała ludzi dobrych.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.