Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Protest „Rząd do dymisji” w Łodzi

Protest „Rząd do dymisji” w Łodzi

Michał Kasztan

17 czerwca pod Urzędem Wojewódzkim w Łodzi odbyła się zorganizowana przez Ruch Narodowy manifestacja „Rząd do dymisji”. W wydarzeniu wzięło udział około 250 osób. Demonstrujący domagali się w związku z tzw. aferą taśmową natychmiastowej dymisji rządu Donalda Tuska i rozpisania przedterminowych wyborów do parlamentu.

Pikieta rozpoczęła się o godz. 20. Otworzył ją działacz RN Kamil Klimczak – Jesteśmy tutaj po to, by zademonstrować nasze oburzenie tym, co wczoraj wyszło na światło dzienne. Rządzący nami pokazali swoje prawdziwe oblicze. W każdym normalnym kraju rząd Tuska upadłby nie raz, ale już co najmniej trzy razy. (…) Okazało się, że rządzi nami mafia, myśląca tylko o tym, jak dotrwać do następnych wyborów.

Wtórował mu drugi z działaczy Ruchu Adam Małecki – To afera większa od afery Rywina, która zmiotła czerwony rząd towarzysza Leszka Millera – podkreślał. – Ruch Narodowy żąda natychmiastowej dymisji całego rządu i rozpisania przedterminowych wyborów do Sejmu, najlepiej połączonych z wyborami samorządowymi. Zapowiedział też rychłą organizację ogólnopolskich protestów antyrządowych.

protest w Łodzi

Zgromadzeni wznosili również okrzyki takie jak: „Idziemy po was, złodzieje, idziemy po was”, „Donald Tusk, gdzie twój mózg”, „Znajdzie się cela dla Bartłomieja”, „Platforma – złodzieje”, „Rząd pod sąd”, „Donald, matole, twój rząd obalą kibole”, „Dymisja, dymisja”, „Byłeś w ZOMO, byłeś w ORMO, teraz jesteś za Platformą” czy „Tusk, d… i kamieni kupa”.

protest w Łodzi

Na zakończenie pikiety odśpiewano hymn państwowy, a uczestnicy spokojnie się rozeszli. Mimo że zgromadzenie było zgromadzeniem spontanicznym, niezgłoszonym wcześniej do właściwych urzędów, w przeciwieństwie do wypadków, które zaszły w niedzielę i poniedziałek w Warszawie, gdzie policja brutalnie pacyfikowała manifestacje Ruchu Narodowego, tym razem służby mundurowe nie interweniowały.

protest w Łodzi

protest w Łodzi

protest w Łodzi

protest w Łodzi

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.