Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Kolejna sądowa przegrana „Gazety Wyborczej”

Kolejna sądowa przegrana „Gazety Wyborczej”

grzegorzbraun2015.pl

„Gazeta Wyborcza” wraz z portalem internetowym wyborcza.pl poniosły historyczną porażkę w sądzie. Oba organy muszą przeprosić Grzegorza Brauna, niezależnego kandydata na urząd Prezydenta RP. Braun pozwał te media w trybie wyborczym za nazwanie go faszystą i kłamliwe przypisanie mu słów, których nie powiedział.

Pierwszy wyrok zapadł 28 kwietnia i dotyczył dziennika „Gazeta Wyborcza”. Druga rozprawa została rozstrzygnięta wczoraj. Dziś Sąd Okręgowy w Warszawie wydał postanowienie w tej sprawie, w którym nakazał Maciejowi Stasińskiemu, Małgorzacie Plawgo i Agora SA w Warszawie przeproszenie Grzegorza Brauna za podanie nieprawdziwych informacji skutkujących naruszeniem jego dóbr osobistych w postaci czci i dobrego imienia, przez publikację w ciągu 5 godzin od uprawomocnienia się niniejszego orzeczenia, na pierwszej stronie serwisu internetowego Wyborcza.pl, oświadczenia o następującej treści:

Maciej Stasiński, Małgorzata Plawgo, oraz Agora S.A. przepraszają pana Grzegorza Brauna, kandydata na urząd Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, za podanie w artykule pt. „Faszyzm w eterze” opublikowanego w serwisie „wyborcza.pl” w dniu 21 kwietnia 2015 r. nieprawdziwych informacji, jakoby pan Grzegorz Braun promował faszyzm oraz użył wobec dziennikarzy przywołanych w artykule sformułowań, które nie zostały przez niego faktycznie wypowiedziane, a które zostały przypisane przez nas panu Grzegorzowi Braunowi prowadząc wobec niego negatywną agitację wyborczą.

Przypomnijmy, podobne orzeczenie Sąd Okręgowy w Warszawie wydał w ubiegłym tygodniu, nakazując zamieszczenie przeprosin na łamach dziennika „Gazeta Wyborcza”.

Biuro Prasowe Komitetu Wyborczego Grzegorza Brauna

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.