Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Dom Sabaudii: przeprowadzka do Mediolanu

Dom Sabaudii: przeprowadzka do Mediolanu

Wiadomość z Moskwy

Jego Królewska Mość król Sardynii Aimone, na co dzień posługujący się tytułem diuka Aosty, jeden z dwóch rywalizujących o tron przedstawicieli dynastii sabaudzkiej, w przesłaniu do członków Włoskiej Unii Monarchistycznej, opublikowanym 31 grudnia 2022 roku, ogłosił, że po paru dekadach spędzonych w Rosji zamierza już w styczniu wraz z rodziną przeprowadzić się do Mediolanu.

Monarcha, który – podobnie jak jego kuzyn znany pod imieniem Wiktora Emanuela IV – uzurpuje sobie również tytuł „króla Włoch”, jest dyrektorem generalnym skandynawskiego oddziału Pirelli Tyre, a od 2019 roku pełni funkcję ambasadora Suwerennego Rycerskiego Zakonu Maltańskiego w Rosji. Jego ślub cywilny z Jej Królewską Wysokością xiężniczką Olgą Grecką odbył się 16 września 2008 r. we włoskiej ambasadzie w Moskwie. Wprawdzie troje dzieci pary xiążęcej przyszło na świat we Francji, jednak następca sardyńskiego tronu prawie 30 lat mieszkał w Rosji.

Władca (panujący od 1 czerwca 2021 r.) zadeklarował, że wraz z innymi członkami dynastii będzie angażował się w działalność włoskich monarchistów. W przesłaniu do swoich zwolenników złożył życzenia, aby rok 2023 był rokiem pokoju, jak również, żeby Włochy nie poniosły poważnych konsekwencyj w związku z rosnącymi cenami energii i innymi bieżącymi problemami. Wystąpienie zakończył słowami: Viva l’Italia!

opracowanie: Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.