Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Przesłanie JKW Sykstusa Henryka Burbońskiego do karlistów

Przesłanie JKW Sykstusa Henryka Burbońskiego do karlistów

La Esperanza

Moi drodzy karliści,

Przyjąłem rezygnację prof. José Miguela Gambry z funkcji szefa mojego Sekretariatu Politycznego i tym samym Szefa-Delegata Wspólnoty Tradycjonalistycznej. Pragnę wyrazić moje głębokie uznanie za lata jego służby i poświęcenia. W chwili obecnej nie będę mianować nowego Szefa. Sekretariat Polityczny, pod moim bezpośrednim nadzorem, będzie nadal kierował Wspólnotą Tradycjonalistyczną.

Zamierzam wkrótce odnowić bądź potwierdzić regionalne szefostwa karlistowskie w Hiszpanii, aby nasza Wspólnota odzyskała swoją odwieczną strukturę. Oczywiście koła i inne stowarzyszenia będą kontynuowane, zarówno w starej Hiszpanii, jak i za granicą [Ultramar]1, gdzie tak bardzo rozkwitają w ostatnich latach.

Nie ma karlizmu bez dyscypliny dynastycznej. Boska Opatrzność chciała, abym to ja został głową Dynastii prawowitej; z kolei ja kieruję Wspólnotą legitymistyczną poprzez mój Sekretariat Polityczny, któremu nikt nie może odmówić uznania bez jednoczesnego odmówienia tego mnie.

Sykstus Henryk Burboński

Lignières, 27 września 2021

tłumaczenie: Jacek Bartyzel


1 Jego Wysokość ma oczywiście na myśli hiszpańskojęzyczne kraje w Afryce, obu Amerykach i Azji, będące niegdyś posiadłościami i wicekrólestwami transkontynentalnej Monarchii Hiszpańskiej, którego jednak nadal należą do cywilizacyjnej wspólnoty hispanidad.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.