Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Orędzie JKW Sykstusa Henryka Burbona Parmeńskiego na święto tradycyjnej monarchii

Orędzie JKW Sykstusa Henryka Burbona Parmeńskiego na święto tradycyjnej monarchii

carlismo.es

W ostatni wtorek, w Lignières, w przeddzień święta tradycyjnej monarchii 2021, które obchodzone jest 6 stycznia, Chorąży Tradycji podpisał następujące przesłanie z okazji Objawienia Pańskiego.

Święto Objawienia Pańskiego, które jest obchodzone wśród nas jako Święto Trzech Króli, zostało wybrane przez Wspólnotę Tradycjonalistyczną jako święto tradycyjnej monarchii, ponieważ królowie, którzy przyszli oddać cześć Dzieciątku Bogu, ofiarowali Mu złoto, kadzidło i mirrę. Jeśli kadzidło jest dla Boga, a mirra dla człowieka, złoto jest dla króla. Tak więc królowie ziemi czczą i oddają hołd Królowi Niebios. Oto pierwsze przedstawienie Chrystusa Króla, przed ustanowieniem Jego święta w XX wieku.

Dołączamy dziś do Trzech Króli, a także do pasterzy Izaaka, Józefa i Jakuba – dziadka, ojca i syna – którzy w Betlejem doskonale oddają przekaz Tradycji w tak wielu rodzinach karlistów, które, czuwając nad swoimi stadami, zachowały nieskazitelną nadzieję.

Wiemy, że po przekazaniu mu swoich darów, wrócili do swoich królestw, unikając spotkania z Herodem. Dzisiaj otrzymujemy smutną wiadomość, że nowi Herodowie nadal prześladują niewinnych i że na Wschodzie chrześcijanie są mordowani z taką samą zaciekłością jak ich poprzednicy. Natomiast w świecie hiszpańskojęzycznym aborcja próbuje odebrać nam lepszą przyszłość, a eutanazja, pozbawiając nas starszyzny, zabiera nam owo cenne dziedzictwo, które jest istotnym ogniwem tradycji.

Ofiarujemy więc też, po pierwsze, kadzidło, które jest uwielbieniem w duchu i prawdzie, które pokornie ofiarowujemy na ołtarzu z naszą wiernością tradycyjnej liturgii. Złoto, które przynosimy Królowi Królów, w tych czasach poważnego kryzysu gospodarczego jest najcenniejszą pomocą charytatywną dla współwyznawców w potrzebie. Tych, którzy choć ubodzy w sensie materialnym, posiadają cenne bogactwo w postaci tradycyjnej doktryny. Mirra oddaje wreszcie symbolikę wielu ofiar, które wierni złożyli w ciągu całej historii karlizmu, a przede wszystkim tych bohaterskich lat. W szczególności, w dwudziestą rocznicę tego dramatycznego wypadku, myślę o moim drogim José Ramónie Garcíi Llorente i Juanie Manuelu Musketcie.

Dlatego bardzo się cieszę, że mogę przesłać wszystkim, którzy są mi wierni, pozdrowienia z okazji Święta Trzech Króli wraz z moimi życzeniami na rok pełen łask i entuzjazmu w służbie Sprawy. Nasz świat znajduje się w coraz trudniejszej i krytycznej sytuacji. Nasza Wspólnota powinna być gotowa do stawienia jej czoła zawsze z zaangażowaniem, ponieważ nie tylko Hiszpania i kraje hiszpańskojęzyczne, ale także cały świat potrzebują życiodajnego ducha Tradycji. W tym celu konieczne jest wzmocnienie Wspólnoty Tradycjonalistycznej poprzez połączenie inteligencji w zdrowej doktrynie i woli dla wspólnego dobra. W tym celu wzywam Was pod rozkazy mojego Sekretariatu Politycznego, który pracuje tak skutecznie nie tylko na półwyspie i na wyspach Hiszpanii, ale również za granicą.

Niech każdy karlista wytrwa na drodze służby i w środku nocy, która nas otacza, podąża za Gwiazdą Nadziei, Matką Boską Dziewicą Maryją, i niech pewnego dnia umieści nas wszystkich w bezpiecznym miejscu przy tronie Bożym w królestwie niebieskim.

Lignières, 5 stycznia 2021 r.

tłumaczenie: Paweł Gruszka

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.