Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Pytanie do pana Piotra Turkiewicza

Pytanie do pana Piotra Turkiewicza

Portal Legitymistyczny

8 czerwca 2018 roku, po konferencji prasowej poświęconej tegorocznej edycji festiwalu Jazztopad, przesłaliśmy do Narodowego Forum Muzyki poniższe pytanie:

Panie Dyrektorze, wśród gwiazd tegorocznej edycji festiwalu Jazztopad znalazł się brytyjski zespół Sons of Kemet, o którym zrobiło się głośno, gdy wydał płytę zatytułowaną Your Queen is a Reptile. Przesłanie albumu wymierzone jest w „monarchię” hanowerskich uzurpatorów, tych samych, którzy od kilku wieków zajmują tron należny najpierw katolickiej dynastii Stuartów, a obecnie ich potomkom po kądzieli – Wittelsbachom. Z punktu widzenia legitymisty sprzeciw wobec każdej uzurpacji jest rzeczą pożądaną i słuszną, jednak w przypadku twórczości muzyków Sons of Kemet należy zadać sobie nie tylko pytanie „przeciwko komu?”, ale jeszcze ważniejsze: „za czym?”. Okazuje się bowiem, że dla zespołu ten ustrój, który powstał na gruzach „starej, wesołej Anglii”, jest jeszcze zbyt mało lewicowy, a rzekomą „królową Elżbietę II” ma zmieść nie katolicka kontrrewolucja, lecz kolejna faza rewolucji. Zespół zapowiada mordowanie członków Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (UKIP) oraz prześladowanie (pozwolę sobie użyć dość delikatnego określenia) osób o poglądach konserwatywnych oraz bliżej nieokreślonych faszystów. A to wszystko, aby ziściła się komunistyczna utopia końca historii, z jej nieodłączonym elementem – rasizmem wymierzonym w białych.

Wśród idolek muzyków Sons of Kemet, które miałyby „zastąpić” Elżbietę Windsor, jest m.in. reprezentantka najbardziej zbrodniczej ideologii w dziejach świata – komunizmu, są też inne krzewicielki idei Postępu. Nie zdziwi się Pan zapewne, że to musi prowokować pytanie: czy festiwal Jazztopad jest właściwym miejscem, aby (w kraju tak bardzo doświadczonym przez narodowy socjalizm i komunizm) krzewić idee rewolucyjnej przemocy, zabijania ludzi o innych kolorach skóry i odmiennych od preferowanych przez zespół poglądach politycznych?

Niestety, wszystko wskazuje na to, że nie poznamy odpowiedzi głównego adresata tych wątpliwości, gdyż zdołaliśmy jedynie dowiedzieć się, że pan dyrektor Piotr Turkiewicz nie zajmie stanowiska w tej sprawie. Oficjalne stanowisko Narodowego Forum Muzyki cytujemy w całości: zaproszeni na występy organizowane w ramach Festiwalu artyści reprezentują grono cenionych i uznanych na świecie twórców i wykonawców muzyki jazzowej. Dla NFM jako organizatora najważniejszym kryterium programowania wydarzeń festiwalowych jest twórczość artystyczna zaproszonych gości.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.