Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Rekordowy wynik wystawy Beksińskiego w Centrum Kultury Zamek

Rekordowy wynik wystawy Beksińskiego w Centrum Kultury Zamek

Piotr Makarewicz

Ponad 5000 zwiedzających w ciągu trzech tygodni trwania wystawy obejrzało rysunki Zdzisława Beksińskiego w galerii wrocławskiego Centrum Kultury Zamek. Prace można jeszcze oglądać do najbliższej niedzieli – 22 marca. Ze względu na duże zainteresowanie wystawą organizatorzy wydłużyli czas zwiedzania ekspozycji w ostatni weekend jej trwania do godziny 22.00.

Wynik frekwencyjny wystawy rysunków Zdzisława Beksińskiego to absolutny rekord w dotychczasowej działalności wystawienniczej wrocławskiego Centrum Kultury Zamek. W ciągu trzech tygodni trwania wystawy prace obejrzało ponad 5000 osób, a do jej końca pozostał przecież jeszcze tydzień. W najbliższy weekend spodziewamy się wyjątkowo dużej frekwencji, ponieważ będzie to ostatnia szansa na zobaczenie prac dla wszystkich, którzy jeszcze nie zdążyli do nas przyjechać – mówi Elżbieta Lenczyk, dyrektor Centrum Kultury Zamek. – Dlatego postanowiliśmy, że galeria w ostatnie dni trwania wystawy, w piątek, sobotę i niedzielę będzie otwarta do godziny 22.00, tak aby wszyscy zdążyli w spokoju obejrzeć prace jednego z najwybitniejszych artystów polskich ubiegłego stulecia.

Od kilku lat w galerii Centrum Kultury Zamek największe zainteresowanie wzbudzały wakacyjne wystawy uznanych mistrzów, pokazywano tutaj grafiki Picassa, Dalego, Rembrandta czy Henryka Touluse-Lautreca. Jednak każda z wyżej wymienionych wystaw przyciągała w ciągu wakacji od półtora do dwóch tysięcy zwiedzających. Wystawa rysunków Zdzisława Beksińskiego sprawiła, że galeria wrocławskiego Centrum Kultury Zamek, przede wszystkim w weekendy, przeżywa prawdziwe oblężenie. Zamek znajduje się na obrzeżach miasta, dojazd z centrum Wrocławia średnio zajmuje około 30 minut, dlatego najwięcej zwiedzających pojawia się u nas podczas weekendów, kiedy ludzie mają do dyspozycji więcej wolnego czasu – mówi Elżbieta Lenczyk.

Bez tytułu to wystawa 80 rysunków Zdzisława Beksińskiego pochodzących głównie z lat 60. i 70. XX wieku, wykonanych długopisem, ołówkiem oraz tuszem. Wernisaż odbył się 21 lutego br. w 10 rocznicę tragicznej śmierci artysty. Wystawie towarzyszą projekcje filmu dokumentalnego pt. Beksiński. Autoportret pośmiertny w reżyserii Alicji Wosik. Tematem filmu są nieznane lub mało znane wątki z życia i twórczości Zdzisława Beksińskiego począwszy od czasów jego twórczości w Sanoku, a skończywszy na ostatnich minutach przed śmiercią.

Prezentowane prace pochodzą ze zbiorów Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie.

Bez tytułu – wystawa rysunków Zdzisława Beksińskiego, czynna do 22 marca 2015 r.

poniedziałek-czwartek: 8.00-20.00, piątek: 8.00-22.00

sobota-niedziela: 10.00-22.00

Ceny biletów: 6 zł normalny, 4 zł ulgowy (studenci do 26 roku życia, emeryci, renciści, inwalidzi), 3 zł (od osoby) bilet grupowy (minimum 10 osób).

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.