Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Restauracja pomnika hrabiego Chambord w Ste-Anne d’Auray w Bretanii

Restauracja pomnika hrabiego Chambord w Ste-Anne d’Auray w Bretanii

Légitimité Française Infos

Pomnik hrabiego Chambord1 w Ste-Anne d’Auray został wzniesiony w 1889 r. dzięki rozpoczęciu zbiórki pieniędzy przez Towarzystwo Świętego Henryka (Société Saint-Henri). Przedstawia on Księcia klęczącego podczas modlitwy naprzeciw pomnika świętej Anny z dzwonnicy bazyliki. Książę ma u swych stóp na poduszce koronę Francji, a ubrany jest w płaszcz odpowiedni dla sakry. Otoczony jest przez świętą Joannę d’Arc, świętą Genowefę, Duguesclina i Bayarda. Stowarzyszenie Świętego Henryka (L'Association Saint-Henri), które jest następcą Towarzystwa, jest właścicielem zabytku. Podjęło poważne prace restauracyjne i ulepszające obiekt. Prace te zostaną zakończone przy okazji setnej pielgrzymki legitymistycznej we wrześniu.

Instytut Domu Burbonów oraz Unia Kół Legitymistów Francji zdecydowały o przystąpieniu do tejże restauracji. Jako, że subwencja rządowa nie jest możliwa, Państwa pomoc jest niezbędna, aby przeprowadzić prace. Aby skorzystać z możliwości odliczenia od podatku, Państwa darowizna musi być zaadresowana do Instytutu Domu Burbonów.

http://documents.royaute.org/chamborddon.pdf

tłumaczenie: Magdalena Marzec


1 Prawowitego króla Francji i Nawarry Henryka V (1820-1844-1883) – przypis redakcji Portalu.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.