Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Rocznica męczeńskiej śmierci rodziny cesarskiej Rosji

Rocznica męczeńskiej śmierci rodziny cesarskiej Rosji

Requiescant in pace

17 lipca 2012 r. minęła kolejna rocznica męczeńskiej śmierci rodziny Romanowów. Przypomniał o niej m.in. Brantigny, autor bloga La Fleur de Lys too, który dostrzegł analogie między losem zamordowanych przez komunistycznych zbrodniarzy i męczeństwem francuskiej rodziny królewskiej w latach rewolucji antyfrancuskiej. Wymienił wśród nich pochodzenie obu zgładzonych monarchiń z krajów niemieckojęzycznych, jak również długotrwałą kampanię oszczerstw o charakterze obyczajowym, które miały zniszczyć ich dobrą reputację w oczach poddanych. W rzeczywistości obie pary małżeńskie, które padły ofiarą morderców, charakteryzowały się wzajemnym przywiązaniem współmałżonków.

W obu przypadkach śmierć monarchów miała doprowadzić do stworzenia „narodu bezbożników”. W odniesieniu do tragedii z lipca 1918 r. można mówić wręcz o szatańskiej reakcji na wcześniejsze o rok przesłanie Matki Bożej, która w Fatimie objawiła się dzieciom i wezwała do modlitwy o nawrócenie Rosji. Nie dość, że do nawrócenia nie doszło, lecz rozpoczęły się krwawe prześladowania jakichkolwiek form życia religijnego.

rodzina cesarska

Spośród wielu stron, które upamiętniły tę datę: 17 lipca 1918 r., godz. 2:30 — kiedy car i jego rodzina zostali brutalnie wymordowani w Jekaterynburgu, autor La Fleur de Lys too wyróżnił stronę z przepięknymi zdjęciami rodziny cesarskiej http://www.glintofgold.org/romanovs/pics, a także wpis w Konserwatywnym Blogu dla Pokoju.

rodzina cesarska

opracowanie: Tomasz Kosiński i Adrian Nikiel

Na podstawie: http://lefleurdelystoo.blogspot.com/2012/07/on-anniversary-of-martyrdom-of-imperial.html (tam też linki do innych wpisów poświęconych Domowi Rosji).

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.