Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Roszczenia Delfiny Boël

Roszczenia Delfiny Boël

Royal Central

Skandal obyczajowy związany z ujawnieniem w roku 2013, że Jego Królewska Mość były król Belgów Albert II jest ojcem nieślubnej córki, może mieć daleko idące konsekwencje. Pani Delfina Boël, do której były monarcha przyznał się po długiej batalii sądowej, oczekuje, że będzie traktowana przez państwo jak jego pozostali potomkowie. Po kolejnej rozprawie, do której doszło 10 września 2020 r., adwokat p. Boël oświadczył, że jego klientka prosi o przyznanie tych samych przywilejów i tytułów, jakie noszą jej bracia i siostra. Oznacza to, iż miałaby otrzymać tytuł Jej Królewskiej Wysokości.

Pani Delfina Boël urodziła się 22 lutego 1968 r. jako córka Sybilli de Selys Longchamps, która z przyszłym królem zdradzała męża Jakuba Boëla. Plotki na temat prawdziwego ojca p. Boël zaczęły krążyć w 1999 r., lecz na ich potwierdzenie trzeba było czekać do lutego 2020 r. Decyzja sądu odnośnie do jej roszczeń ma być ogłoszona 29 października.

opracowanie: Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.