Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Rozpoczęły się rozmowy między Rosyjskim Ruchem Imperialnym i hiszpańskimi tradycjonalistami

Rozpoczęły się rozmowy między Rosyjskim Ruchem Imperialnym i hiszpańskimi tradycjonalistami

rusimperia.info

16 lutego w Madrycie odbyło się spotkanie przedstawiciela Rosyjskiego Ruchu Imperialnego, historyka i publicysty, Dymitra Sawwina i szefa Sekretariatu Politycznego Wspólnoty Tradycjonalistycznej (karlistów), prof. Józefa Michała Gambry.

W trakcie spotkania, które przebiegło w życzliwej atmosferze pełnego porozumienia, dyskutowano kwestie o charakterze ideowym i praktycznym, a także rozmawiano o politycznej sytuacji w Rosji i Hiszpanii.

D. Sawwin opowiedział o ideowych pryncypiach Rosyjskiego Ruchu Imperialnego, sytuacji narodu rosyjskiego we współczesnej Federacji Rosyjskiej, destruktywnej roli Putina i ludobójczego reżimu putinowskiego oraz roli rosyjskich monarchistów w Rosyjskim Oporze. Ze swojej strony profesor Gambra krótko określił podstawowe pryncypia ruchu karlistowskiego, specjalny akcent kładąc na zasadnicze odróżnienie ideologii hiszpańskich tradycjonalistów od frankistów i faszystów.

W podsumowaniu rozmowy obie strony stwierdziły bliskość ideologicznej platformy Rosyjskiego Ruchu Imperialnego i Wspólnoty Tradycjonalistycznej (karlistów). Zostało także osiągnięte zasadnicze porozumienie dotyczące możliwości współpracy rosyjskich i hiszpańskich monarchistów w sferze politycznej i kulturalno-oświatowej. Obie strony wyraziły życzenie, aby taka współpraca była ciągła i aktywna.

tłumaczenie: Mateusz Małajowicz

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.