Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Ślub cywilny córki cesarza Karola

Ślub cywilny córki cesarza Karola

Wiadomość z Monako

20 lipca 2020 roku w urzędzie stanu cywilnego w Monako Jej Cesarska i Królewska Wysokość arcyxiężniczka Eleonora i pan Hieronim d’Ambrosio wzięli ślub cywilny. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią COVID-19 uroczystość i okolicznościowy obiad odbyły się w kameralnym gronie rodziny i przyjaciół. Ślub kościelny zostanie zaplanowany, kiedy restrykcje dotyczące dystansu społecznego zostaną zniesione. Niestety, dla pana d’Ambrosio będzie to już drugi ślub kościelny – pierwszy zawarł w 2013 r. z panią Natalią Sifferman. Mamy zatem do czynienia z kolejnym wśród współczesnych domów panujących małżeństwem, gdzie przynajmniej jedna strona związku znajduje się w stanie faktycznej bigamii.

Jako świadkowie wystąpili: siostra panny młodej, JCiKW arcyxiężniczka Gloria, i siostra pana młodego, Oliwia d’Ambrosio. Ślubu udzielił burmistrz Jerzy Marsan.

Arcyxiężniczka jest najstarszym dzieckiem Ich Cesarskich i Królewskich Mości cesarza austriackiego i króla Węgier Karola II (V) oraz cesarzowej i królowej Franciszki. Urodziła się 28 lutego 1994 r. w Salzburgu, zajmuje się projektowaniem biżuterii. Ukończyła studia w mediolańskim Instytucie Marangoni. Pan Hieronim d’Ambrosio przyszedł na świat 27 grudnia 1985 r. w belgijskim Etterbeek jako syn Gizeli i Henryka d’Ambrosio. Mieszka w Monako, jest kierowcą wyścigowym Formuły E w indyjskim zespole Mahindra Racing. Małżonkowie poznali się przed trzema laty podczas lotu z Londynu do Nicei.

Arcyxiężniczka wystąpiła w jedwabnej, odsłaniającej ramiona sukience, siateczkowym welonie i srebrnych kolczykach. Jej blond włosy zabezpieczała dodatkowo opaska. Pan d’Ambrosio złożył przyrzeczenie małżeńskie w granatowym garniturze, białej koszuli i bladoniebieskim krawacie.

opracowanie: Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.