Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Ślub cywilny w greckiej rodzinie królewskiej

Ślub cywilny w greckiej rodzinie królewskiej

Niech żyje Dom Grecji!

Jego Królewska Wysokość xiążę Filip, syn Ich Królewskich Mości króla Greków Konstantyna II i królowej Anny Marii, oraz panna Nina Flohr, córka szwajcarskiego miliardera, wzięli ślub cywilny podczas prywatnej ceremonii w St. Moritz. Uroczystość odbyła się 12 grudnia 2020 roku, wkrótce zaś należy spodziewać się wiadomości na temat ślubu kościelnego. W roli świadków wystąpili, zachowując miejscowe wymogi sanitarne: Najjaśniejszy Pan oraz ojciec panny młodej, pan Tomasz Flohr.

Młoda para zaręczyła się latem na Itace. Nowa xiężna grecko-duńska jest jedynym dzieckiem założyciela prywatnej firmy lotniczej VistaJet i Katarzyny Flohr (z domu Konečný), byłej dyrektor kreatywnej w firmie Fabergé i byłej redaktor rosyjskiej edycji magazynu „Vogue”. Nina Nastazja urodziła się 22 stycznia 1987 r., przez kilka lat pracowała jako dyrektor kreatywna w VistaJet.

Jego Królewska Wysokość jest najmłodszym dzieckiem królewskiej pary, przyszedł na świat w Londynie 26 kwietnia 1986 r., ma czworo rodzeństwa. 10 lipca tego samego roku przyjął chrzest w londyńskiej katedrze grecko-prawosławnej pod wezwaniem św. Zofii. Ze względu na wielość wyznań reprezentowanych przez jego rodziców chrzestnych można mówić o wydarzeniu iście ekumenicznym.

Xiążę wychował się w Anglii, po raz pierwszy odwiedził Grecję w 1993 r., lecz podstawową edukację odebrał w greckiej szkole założonej przez Najjaśniejszych Państwa (Hellenic College of London). W 2008 r. zdobył licencjat na Uniwersytecie Georgetown w Waszyngtonie, gdzie kształcił się w zakresie służby zagranicznej. Mieszka w Nowym Jorku, od 2014 r. jest analitykiem w Ortelius Capital, firmie, której współzałożycielami są JKW xiążę następca tronu Paweł i pan Piotr DeSorcy – alternatywnej grupie inwestycyjnej specjalizującej się w funduszach hedgingowych i private equity.

opracowanie: Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.