Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Ślub następcy tronu Królestwa Obojga Sycylii

Ślub następcy tronu Królestwa Obojga Sycylii

Niech żyją państwo młodzi!

Jego Królewska Wysokość xiążę Jakub, diuk Noto, następca tronu Królestwa Obojga Sycylii, pojął za żonę lady Szarlotę Dianę Lindesay-Bethune. Uroczystość odbyła się 25 września 2021 roku w położonej kilka kilometrów na południe od Palermo miejscowości Monreale, w katedrze pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (Duomo di Monreale).

Urodzony 26 czerwca 1992 r. w Madrycie królewicz jest synem Ich Królewskich Mości króla Piotra I i królowej Zofii. Ukończył studia prawnicze w Centrum Uniwersyteckim Villanueva w Madrycie, a następnie uzyskał tytuł magistra zarządzania w Szkole Biznesu Uniwersytetu IE. Od 2018 r. jest dyrektorem w funduszu venture capital Plug and Play Tech Center (globalnej firmie specjalizującej się w inwestycjach na wczesnym etapie i działającej jako akcelerator i innowator korporacyjny). Panna młoda, która przyszła na świat w Londynie 12 maja 1993 r., jest córką Jakuba Randolfa Lindesay-Bethune’a, szesnastego earla Lindsay, oraz hrabiny Diany Marii z domu Chamberlayne-Macdonald, małżonków od 1982 r. Wywodzi się z rodziny, której korzenie sięgają czasów skandynawskich podbojów Wysp Brytyjskich. Pracuje w londyńskiej firmie private equity, ukończyła Uniwersytet Oxfordzki, gdzie zdobyła tytuł magistra języków arabskiego i perskiego. Przez kilka lat była zatrudniona w Citibanku. Rodzina xiężnej mieszka w miejscowości Upper Largo na terenie szkockiego hrabstwa Fife.

Państwo młodzi są dalekimi krewnymi jako potomkowie xięcia Saxonii-Gothy-Altenburga Fryderyka II (1676–1732) i xiężnej Magdaleny Augusty von Anhalt-Zerbst (1679–1740).

Na ślub przybyli – obok członków rodów szlacheckich z Sycylii, Hiszpanij, państw niemieckich i Italii – przedstawiciele dynastyj z Austrii, Bułgarii, Francji i Parmy. Za organizację uroczystości z udziałem około dwustu weselników odpowiadał Konstantyński Zakon Świętego Jerzego, a członkowie Zakonu Maltańskiego mieli w razie potrzeby zapewnić opiekę medyczną. Prócz zaproszonych gości setki poddanych już od rana gromadziły się wokół katedry.

Obrzęd sprawowany był w czterech językach: łacińskim, hiszpańskim, włoskim i angielskim. Państwo młodzi przysięgi małżeńskie złożyli po angielsku. Przyjęcie weselne, poprzedzające bal zaplanowany na wieczór, zorganizowano w znajdującym się w Palermo Pałacu Normanów. Nowa diuszesa Noto wystąpiła w należącej do jej rodziny diamentowej tiarze z frędzlami z perłowym wykończeniem.

Blog Royal Musings informuje o jeszcze jednym miejscu, które kojarzyć się będzie z najszczęśliwszymi chwilami wspólnej drogi życia małżonków: Villa Tasca położona jest w dwudziestoakrowym parku przy drodze z Palermo do Monreale. Tam właśnie królewicz zaprosił w sobotę rano świadków zbliżającego się ślubu na śniadanie. Również po zaślubinach państwo młodzi wrócili do posiadłości, gdzie pozowali do oficjalnych zdjęć ślubnych w utrzymanym w stylu romantycznym ogrodzie. Willa była także miejscem niedzielnego brunchu, na który Ich Królewskie Wysokości zaprosiły ponad trzystu gości.

Posiadłość, w której państwo młodzi spędzili tydzień, przygotowując się do uroczystości, należy do rodziny Mastrogiovanni Tasca i jest zarządzana przez Klaudię Ruffo di Calabria, bratanicę Jej Królewskiej Mości królowej Pauli, żony JKM byłego króla Belgów Alberta II.

opracowanie: Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.