Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Ślub następcy tronu Królestwa Obojga Sycylii
Jego Królewska Wysokość xiążę Jakub, diuk Noto, następca tronu Królestwa Obojga Sycylii, pojął za żonę lady Szarlotę Dianę Lindesay-Bethune. Uroczystość odbyła się 25 września 2021 roku w położonej kilka kilometrów na południe od Palermo miejscowości Monreale, w katedrze pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (Duomo di Monreale).
Urodzony 26 czerwca 1992 r. w Madrycie królewicz jest synem Ich Królewskich Mości króla Piotra I i królowej Zofii. Ukończył studia prawnicze w Centrum Uniwersyteckim Villanueva w Madrycie, a następnie uzyskał tytuł magistra zarządzania w Szkole Biznesu Uniwersytetu IE. Od 2018 r. jest dyrektorem w funduszu venture capital Plug and Play Tech Center (globalnej firmie specjalizującej się w inwestycjach na wczesnym etapie i działającej jako akcelerator i innowator korporacyjny). Panna młoda, która przyszła na świat w Londynie 12 maja 1993 r., jest córką Jakuba Randolfa Lindesay-Bethune’a, szesnastego earla Lindsay, oraz hrabiny Diany Marii z domu Chamberlayne-Macdonald, małżonków od 1982 r. Wywodzi się z rodziny, której korzenie sięgają czasów skandynawskich podbojów Wysp Brytyjskich. Pracuje w londyńskiej firmie private equity, ukończyła Uniwersytet Oxfordzki, gdzie zdobyła tytuł magistra języków arabskiego i perskiego. Przez kilka lat była zatrudniona w Citibanku. Rodzina xiężnej mieszka w miejscowości Upper Largo na terenie szkockiego hrabstwa Fife.
Państwo młodzi są dalekimi krewnymi jako potomkowie xięcia Saxonii-Gothy-Altenburga Fryderyka II (1676–1732) i xiężnej Magdaleny Augusty von Anhalt-Zerbst (1679–1740).
Na ślub przybyli – obok członków rodów szlacheckich z Sycylii, Hiszpanij, państw niemieckich i Italii – przedstawiciele dynastyj z Austrii, Bułgarii, Francji i Parmy. Za organizację uroczystości z udziałem około dwustu weselników odpowiadał Konstantyński Zakon Świętego Jerzego, a członkowie Zakonu Maltańskiego mieli w razie potrzeby zapewnić opiekę medyczną. Prócz zaproszonych gości setki poddanych już od rana gromadziły się wokół katedry.
Obrzęd sprawowany był w czterech językach: łacińskim, hiszpańskim, włoskim i angielskim. Państwo młodzi przysięgi małżeńskie złożyli po angielsku. Przyjęcie weselne, poprzedzające bal zaplanowany na wieczór, zorganizowano w znajdującym się w Palermo Pałacu Normanów. Nowa diuszesa Noto wystąpiła w należącej do jej rodziny diamentowej tiarze z frędzlami z perłowym wykończeniem.
Blog Royal Musings informuje o jeszcze jednym miejscu, które kojarzyć się będzie z najszczęśliwszymi chwilami wspólnej drogi życia małżonków: Villa Tasca położona jest w dwudziestoakrowym parku przy drodze z Palermo do Monreale. Tam właśnie królewicz zaprosił w sobotę rano świadków zbliżającego się ślubu na śniadanie. Również po zaślubinach państwo młodzi wrócili do posiadłości, gdzie pozowali do oficjalnych zdjęć ślubnych w utrzymanym w stylu romantycznym ogrodzie. Willa była także miejscem niedzielnego brunchu, na który Ich Królewskie Wysokości zaprosiły ponad trzystu gości.
Posiadłość, w której państwo młodzi spędzili tydzień, przygotowując się do uroczystości, należy do rodziny Mastrogiovanni Tasca i jest zarządzana przez Klaudię Ruffo di Calabria, bratanicę Jej Królewskiej Mości królowej Pauli, żony JKM byłego króla Belgów Alberta II.
opracowanie: Adrian Nikiel
Na podstawie: The Palermo Wedding of Prince Jaime and Princess Charlotte, Duke and Duchess of Noto!, EXCLUSIVE!!!!!! Royal engagement: Duke of Noto to marry earl’s daughter, Villa Tasca: celebrating a royal wedding, The wedding of HRH The Duke of Noto and the Lady Charlotte Lindesay-Bethune, A bellissima society bride! Prince Jaime of Bourbon-Two-Sicilies weds Lady Charlotte Lindesay-Bethune at Sicily’s Cathedral of Monreale in a marriage of British and Italian aristocracy, Don Jaime di Borbone e Lady Charlotte, le foto del royal wedding siciliano