Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Ślub hrabianki Anny Teresy von und zu Arco-Zinneberg

Ślub hrabianki Anny Teresy von und zu Arco-Zinneberg

Niech żyją państwo młodzi!

Hrabianka Anna Teresa von und zu Arco-Zinneberg poślubiła pana Colina McKenziego, uroczystość odbyła się 29 września 2018 roku w bawarskim klasztorze Niederaltaich.

Trzydziestosześcioletnia panna młoda, prawnuczka cesarza austriackiego i króla Węgier Karola I(IV) należąca również do jakobickiej rodziny królewskiej, jest najstarszą z sześciu córek hrabiego Ripranda von und zu Arco-Zinneberg i Jej Cesarskiej i Królewskiej Wysokości arcyxiężniczki Marii Beatrycze (córki zmarłego w 1996 roku arcyxięcia Roberta i JCiKW arcyxiężnej Małgorzaty, z domu xiężniczki sabaudzkiej). Urodziła się w Monachium 28 grudnia 1981 roku. W 2015 r. otrzymała tytuł Master of Business Administration w Londyńskiej Szkole Ekonomii, obecnie pracuje w firmach należących do rodziny, m.in. w browarze Arcobräu w Moos.

Panna młoda wychowała się w Stanach Zjednoczonych, gdzie jej ojciec pracował jako inwestor i zarządca nieruchomości, m.in. założył American Asset Corporation (AAC), firmę inwestycyjno-deweloperską z centralą w Nowym Jorku. Hrabia Riprand jest także większościowym udziałowcem w firmach zajmujących się rolnictwem i produkcją leśną oraz w browarach i spółkach obrotu nieruchomościami w Niemczech, Austrii i Czechach.

Przyjęcie weselne odbyło się w należącym do hrabiów von und zu Arco-Zinneberg zamku Moos – w przyszłości zamek ma stać się własnością hrabianki.

Pan Colin McKenzie urodził się w 1976 roku w Nowym Jorku, jest synem pana Roderyka J. McKenziego i jego żony Zuzanny Hawker, dorastał w Hiszpaniach, Brazylii i Anglii, w 1998 r. otrzymał tytuł magistra matematyki z filozofią na Uniwersytecie Oxfordzkim, kieruje badaniami w CROCI – Systematic Equity Investments, Deutsche Asset Management.

Wśród około czterystu gości media odnotowały obecność członków i powinowatych jakobickiej rodziny królewskiej: Jego Królewskiej Wysokości xięcia Maxymiliana, następcy tronu Anglii, Szkocji, Irlandii i Bawarii; Jej Królewskiej Wysokości xiężnej Alicji w towarzystwie męża, Jaśnie Oświeconego xięcia Łukasza von Auersperga; JKW xiężnej Matyldy von Waldburg zu Zeil und Trauchburg; Jaśnie Oświeconych xięcia Alexandra i xiężnej Martyny von Quadt zu Wykradt und Isny; hrabiego Antoniego Keglevicia z żoną. Nie zabrakło przedstawicieli innych domów panujących i mediatyzowanych: Ich Cesarskich i Królewskich Wysokości arcyxięcia Wawrzyńca, xięcia Modeny, i jego żony, arcyxiężnej Astrydy; ICiKW arcyxięcia Karola Christiana i arcyxiężnej Marii Astrydy; JCiKW arcyxiężniczki Marii Krystyny i hrabiego Rudolfa de Limburg-Stirum; JKW wielkiej xiężnej Luxemburga Marii Teresy; Ich Królewskich Wysokości wielkiego xięcia Wilhelma, następcy tronu Luxemburga, i wielkiej xiężnej Stefanii; IKW xięcia Felixa i xiężnej Klary z Luxemburga; JO xięcia Mikołaja i JKW xiężnej Małgorzaty z Liechtensteinu wraz z synem, JO xięciem Józefem; JO xięcia Ferdynanda, następcy tronu Leiningen, i JKW xiężnej Wiktorii Luizy.

Podczas ślubu jako świadkowie ze strony oblubienicy wystąpili: następca tronu Luxemburga, następca tronu Leiningen oraz JO xiężniczka Adelajda z Liechtensteinu. Świadkami pana McKenziego byli panowie Maxwell Aitken, Hugh Chisholm i JKW xiążę Khalid bin Bandar al Saud.

opracowanie: Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.