Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Hrabiowski ślub: Stolberg-Stolberg i von Plettenberg

Hrabiowski ślub: Stolberg-Stolberg i von Plettenberg

Sto lat młodej parze!

Pogoda w Bad Kreuznach była doskonała, gdy 8 września 2012 r. hrabianka Zofia von Plettenberg poślubiła hrabiego Antoniego zu Stolberg-Stolberg. Para wzięła ślub w kościele pw. św. Mikołaja, gdzie złożyła przysięgę małżeńską przed kuzynem panny młodej, hrabią Ulrykiem von Plettenbergiem.

Panna młoda, która urodziła się w 1985 r., jest córką hrabiego Egberta i hrabiny Diany von Plettenbergów. Pan młody, starszy od Zofii o trzy lata, jest synem hrabiego Ottona von Stolberg-Stolberg, będącego mężem hrabiny Stefanii von Matushka.

Podczas ceremonii panna młoda wystąpiła w welonie, który jest pamiątką rodzinną – wykonany został z koronki bruxelskiej i ma ponad 150 lat.

Wesele odbyło się w zamku Namedy — dawnym domu babki panny młodej, xiężniczki Ludwiki Doroty von Hohenzollern (1924-1988), która również tam w 1947 r. poślubiła hrabiego Egberta von Plettenberga. Zamek jest teraz własnością wdowy po najmłodszym bracie Ludwiki Doroty, xięciu Gotardzie Fryderyku, który zmarł w 2001 r.

Nowożeńcy poznali się sześć lat temu na uniwersytecie w Dreźnie. Zamieszkają w Monachium, gdzie oboje pracują jako inżynierowie.

opracowanie: Dawid Świonder

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.