Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Ślub w Domu Hohenzollernów

Ślub w Domu Hohenzollernów

Niech żyją państwo młodzi!

26 czerwca 2021 roku Jaśnie Oświecona xiężniczka Flaminia i baron Karol von Stipsicz de Ternova pobrali się w kościele pod wezwaniem św. Jana w zamku Sigmaringen. Uroczystość pierwotnie została zaplanowana na 4 lipca 2020 r., lecz restrykcje związane z pandemią SARS-CoV-2 skłoniły narzeczonych do zmiany planów. W lipcu odbył się jedynie ślub cywilny w St. Anton am Arlberg.

Panna młoda urodziła się w Monachium 9 stycznia 1992 r. Jest trzecim dzieckiem, a drugą córką ówczesnego następcy tronu Sigmaringen i jego żony Alexandry, z domu hrabianki Schenk von Stauffenberg (ur. 1960). Jej ojciec, Jego Królewska Mość król Karol III (ur. 1952), od 2010 r. jest władcą Xięstwa Sigmaringen, a od 2017 r. również prawowitym królem Rumunii. Jego poprzednik, król Michał I, łamiąc konstytucję Królestwa – w której znajduje się jednoznaczny zapis, że tron rumuński dziedziczony jest w linii męskiej Domu Hohenzollernów z wieczystym wyłączeniem kobiet i ich potomków – próbował pozbawić swojego kuzyna należnych mu praw i miejsca w linii sukcesji1. Był to oczywiście akt tyranii: absolutnie i całkowicie nieważny.

Najjaśniejszy Pan doczekał się czworga dzieci, w tym następcy tronu i trzech córek; od 2010 r. żyje w stanie faktycznej bigamii.

Pan młody jest urodzonym 13 czerwca 1990 r. w Wiedniu drugim synem barona Karola Franciszka Marii von Stipsicz de Ternova (ur. 1959) i jego żony Elżbiety Bettiny z domu Lohner (ur. 1960). Nowożeńcy są bardzo dalekimi kuzynami jako potomkowie Franciszka I Thurzo.

Ich Królewskie Mości król Prus Jerzy Fryderyk i królowa Zofia, a także ich córka, Jej Królewska Wysokość xiężniczka Emma, zaszczyciły uroczystość. Nie zabrakło niemieckiej arystokracji, wśród nich m.in. przedstawicieli rodów Waldburg-Zeil-Hohenems, Waldburg zu Wolfegg und Waldsee, Königsegg-Aulendorf, Faber-Castell, Schenk von Stauffenberg i Windisch-Graetz.

Przyjęcie weselne dla stu czterdziestu gości zorganizowano w zamku Sigmarigen, wieczorem zaś kolejne – na terenie posiadłości w Krauchenwies. Media odnotowały, że głowę panny młodej zdobiła zmodyfikowana wersja słynnej tiary Hohenzollernów. Nie zabrakło też informacji, że suknię ślubną xiężniczki zaprojektowała jej przyjaciółka, baronówna Katarzyna von Lerchenfeld. Również panna młoda jest z zawodu projektantką ubrań – w 2016 r. zdobyła licencjat w Kolegium Sztuk Wimbledon.

Baron Karol Władysław Andrzej jest specjalistą ds. rozwoju biznesu w Oracle. Zdobył tytuł magistra na Uniwersytecie w Wageningen (Wageningen University & Research), a na Uniwersytecie Handlowym im. Ludwika Bocconiego – licencjat z biznesu, zarządzania, ekonomii i finansów. Dorastał w Budapeszcie i Wiedniu. Biegle posługuje się językami: niemieckim, angielskim, niderlandzkim, rosyjskim i węgierskim.

Świadkami pary młodej byli: baron Benedykt von Freyberg, JO xiężniczka Antonia (siostra panny młodej), baronówna Franciszka von Stipsicz de Ternova, baronówna Katarzyna von Lerchenfeld, hrabia Zenon Piatti-Fünfkirchen i Fryderyk Steinhart. Oprawę muzyczną zapewniła Filharmonia Kameralna Bodensee-Oberschwaben pod batutą Brunona Hamma. Z grupą solistów wystąpiła hrabianka Maria Gabriela von und zu Arco-Zinneberg (mezzosopran).

opracowanie: Adrian Nikiel


1 Dotyczyło to również pozostałych męskich krewnych.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.