Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Ślub w Domu Serbii

Ślub w Domu Serbii

Niech żyje Dom Serbii!

23 października 2016 roku Jego Królewska Wysokość xiążę Michał Karadziordziewicz i panna Ljubica Ljubisavljević zawarli związek małżeński. Uroczystość odbyła się w cerkwi pw. świętego Jerzego w Oplenac, natomiast przyjęcie weselne – w królewskim Białym Pałacu. W ceremonii udział wzięli prawosławni hierarchowie: biskup Ireneusz z eparchii wschodnioamerykańskiej Serbskiej Cerkwi Prawosławnej, biskup wrański Pachomiusz i o. Piotr Lukić, proboszcz cerkwi katedralnej św. Michała Archanioła w Belgradzie. Obecnych było ponad trzystu gości, wśród nich Ich Królewskie Mości król i królowa Serbii oraz ich dzieci, JKW xiężna Linda (matka pana młodego), IKW xiążę Jerzy i xiężna Fallon (brat i bratowa pana młodego), JKW xiężniczka Elżbieta, marszałek Zgromadzenia Narodowego, pani Maja Gojković, a także minister edukacji i nauki, pan Mladen Šarčević.

Najjaśniejszy Pan złożył nowożeńcom życzenia długiego i szczęśliwego wspólnego życia: Jest moim obowiązkiem i przywilejem powitać Jej Królewską Wysokość xiężną Ljubicę w naszym domu i pozdrowić rodziców panny młodej i pana młodego, życząc i mając nadzieję, że szczęście, zdrowie i rodzinne błogosławieństwo spłyną na nowożeńców, a za ich pośrednictwem także na nasze domy.

Serbskie zwyczaje weselne (serbska muzyka tradycyjna i równie tradycyjna kuchnia) zostały wzbogacone o koncert wiolonczelowy.

JKW xiążę Michał urodził się 15 grudnia 1985 r. w Londynie. Angażował się w działalność charytatywną, a także zajmował się lobbingiem na rzecz serbskich interesów. Jego żona urodziła się i dorastała w Belgradzie, gdzie ukończyła studia na Wydziale Farmaceutycznym tutejszego uniwersytetu. Zajmuje się marketingiem, publikuje artykuły poświęcone zdrowiu i pielęgnacji skóry.

opracowanie: Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.