Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Ślub w jordańskiej rodzinie królewskiej

Ślub w jordańskiej rodzinie królewskiej

Niech żyją państwo młodzi!

12 marca 2023 roku w stolicy Jordanii, Ammanie, w pałacu Beit Al Urdon, prywatnej rezydencji jordańskiej rodziny królewskiej, odbyła się ceremonia ślubna Jej Królewskiej Wysokości xiężniczki Iman i pana Dżamila Alexandra Thermiotisa. Uroczystość była transmitowana w telewizji publicznej.

Panna młoda ubrana była w białą suknię z długimi rękawami, którą dopełniały koronkowe mankiety i dekolt z kwiatowymi detalami, długi welon i diamentowy diadem. Przez pałacowe ogrody poprowadził ją najstarszy brat, Jego Królewska Wysokość xiążę Husajn. Podczas krótkiej ceremonii państwo młodzi złożyli przysięgę małżeńską, podpisali dokumenty, odmówili wraz z gośćmi modlitwę oraz nałożyli sobie obrączki.

Xiężniczka Iman jest najstarszą córką Ich Królewskich Mości króla Abdullaha II i królowej Ranii i pierwszym dzieckiem, które zmieniło stan cywilny. Urodziła się w 1996 r. w Ammanie. Po ukończeniu szkoły średniej rozpoczęła studia na Uniwersytecie Georgetown w Waszyngtonie, a następnie przeniosła się do prywatnej uczelni artystycznej Parsons w Nowym Jorku. Pan młody urodził się w 1994 r. w Caracas w Wenezueli i jest najstarszym dzieckiem państwa Alexandra Thermiotisa i Koryny Hernández. Studiował zarządzanie przedsiębiorstwem na uniwersytecie na Florydzie. Obecnie pracuje w spółkach typu venture.

Ślub następcy jordańskiego tronu, JKW xięcia Husajna, z panną Rajwą Al Saif, najmłodszą córką saudyjskiego biznesmena, pana Chalida Al Saifa, ma odbyć się na początku czerwca br.

opracowanie: Przemysław Olszewski

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.