Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Ślub w Sigmaringen

Ślub w Sigmaringen

Niech żyją państwo młodzi!

Dopiero w tegoroczne wakacje na blogu Eurohistory została opublikowana informacja o ślubie kościelnym następcy tronu Królestwa Rumunii (bezprawnie pozbawionego tego statusu przez zmarłego w 2017 r. króla Rumunii Michała I) oraz Xięstwa Hohenzollern-Sigmaringen. Miało do niego dojść w listopadzie 2021 r. w małej świątyni w Sigmaringen. Jego Wysokość xiążę Alexander poślubił obywatelkę Stanów Zjednoczonych Michalinę V. Keith.

Blog donosi również, że nic nie wiadomo o ewentualnym ślubie cywilnym, z krótkiej notatki można zaś wnioskować, iż o uroczystości pan młody poinformował swojego ojca, Jego Królewską Mość króla Rumunii Karola III, xięcia Hohenzollern-Sigmaringen, już po fakcie. Małżonkowie zamieszkali w Sigmaringen.

Życząc państwu młodym długiego i szczęśliwego związku, trudno równocześnie nie zauważyć, że z punktu widzenia prestiżu oraz wymogów stawianych panującym i ich następcom „prywatny” ślub Jego Wysokości jest wydarzeniem dość osobliwym.

opracowanie: Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.