Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Ślub w Solnogrodzie

Ślub w Solnogrodzie

Niech żyją państwo młodzi!

Jego Królewska Mość król Anglii, Szkocji, Irlandii i Bawarii Franciszek II zaszczycił obecnością ślub jednego z krewnych. 25 maja 2024 roku Jego Królewska Wysokość xiążę Stanisław Maria Herman Teodor Filip z Bawarii i Izabela Zofia Hampel pobrali się w opactwie benedyktynów pw. św. Piotra w austriackim Solnogrodzie. Ich ślub cywilny odbył się w tym samym mieście w styczniu 2023 roku.

Xiążę jest drugim z czwórki dzieci Ich Królewskich Wysokości xięcia Krzysztofa Ludwika Marii i xiężnej Gudili (de domo hrabianki von Plettenberg). Urodził się 24 maja 1997 roku w Starnbergu. Studiował inżynierię krajobrazu na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Osnabrück (Hochschule Osnabrück), a następnie zdobywał dalsze kwalifikacje w zakresie technologii produkcji, kształcąc się na mechanika przemysłowego. Obecnie jest planistą pracy i produkcji w Rail Power Systems GmbH.

Xiężna Izabela urodziła się 2 kwietnia 1998 roku w Wiedniu. Jest córką Waltera Hampela i Krystyny Solar, której rodzicami są znani austriaccy chemicy Wolfgang i Sonia Solarowie. Uzyskała tytuł magistra w dziedzinie komunikacji korporacyjnej i obecnie jest zatrudniona jako konsultantka ds. transformacji technologii w EY w Monachium. Uzyskała również tytuł licencjata w dziedzinie międzynarodowego zarządzania w branży usługowej na Europejskim Uniwersytecie Nauk Stosowanych. Spędziła semestr za granicą na Uniwersytecie Kalifornijskim w Santa Barbara w ramach programu Economics Immersion. Panna młoda przybyła na ślub samochodem należącym do Wolfganga Solara. Na uroczystość założyła udostępniony przez JKW xiężną Gudilę welon ślubny von Plettenbergów z koronki bruxelskiej.

W gronie gości na weselu, prócz Najjaśniejszego Pana, byli również IKW xiążę Ludwik i xiężna Zofia Alexandra. Państwo młodzi zdecydowali się pobrać w opactwie benedyktynów, aby uczcić pamięć członka zakonu, xięcia Franciszka Józefa Michała Marii Ignacego (1957–2022).

opracowanie: Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.