Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Wnuk śp. cesarza Ottona poślubił niemiecką xiężniczkę

Wnuk śp. cesarza Ottona poślubił niemiecką xiężniczkę

Sto lat młodej parze!

4 sierpnia 2012 r. hrabia Maria Dominik von Neipperg (ur. 1981 r.) poślubił xiężniczkę Marię Annę zu Salm-Salm (ur. 1986 r.). Uroczystość ślubna odbyła się w kościele parafialnym pw. św. Wawrzyńca w Wallhausen. Przybyło ponad 400 gości, a nowożeńców w drzwiach świątyni powitał okolicznościowy salut.

Młody hrabia jest trzecim synem hrabiego Karola Eugeniusza von Neipperg i JCiKW arcyxiężniczki Andrei, ma dwóch starszych braci oraz dwie młodsze siostry. Co godne podkreślenia, wszystkie dzieci hrabiowskiej pary jako pierwsze noszą imię Maria. Xiężniczka Maria Anna jest natomiast czwartym z sześciorga dzieci xięcia Michała zu Salm-Salm i hrabiny Filipy zu Castell-Castell, właścicieli jednej z najstarszych winnic na terenie Niemiec. Małżonków łączy też odległe pokrewieństwo po kądzieli, gdyż wśród ich przodków są członkowie Domu Hohenlohe-Langenburg.

Młoda para zna się od dziecka, prócz tego hrabia Dominik współtworzył z jednym z późniejszych szwagrów, xieciem Felixem (a także z Fryderykiem Wilhelmem i Karolem Alexandrem von Trottami) organizację charytatywną, która otacza opieką chorych na AIDS w Kenii. Xiężniczka Maria Anna od 2005 r. jest zaangażowana w jej działalność.

Małżonkowie ogłosili, że zamieszkają w Wiedniu. Obecnie przebywają w Monachium, gdzie hrabia pracuje dla banku Merck Fink.

opracowanie: Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.