Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Ślub xięcia Duszana i Walerii De Muzio

Ślub xięcia Duszana i Walerii De Muzio

Niech żyje Dom Serbii!

25 maja 2019 roku Jego Królewska Wysokość xiążę Duszan i panna Waleria De Muzio połączyli się węzłem małżeńskim. Uroczystość odbyła się w cerkwi pw. św. Jerzego w Oplenac. W ceremonii udział wzięli prawosławni hierarchowie: biskup szumadijski Jan i biskup Ireneusz z eparchii wschodnioamerykańskiej Serbskiej Cerkwi Prawosławnej. Drużbą xięcia był jego najlepszy przyjaciel, pan Alexander Sehnaoui.

Na wesele w Białym Pałacu przybyło wielu członków i przyjaciół serbskiej rodziny królewskiej, wśród nich: matka pana młodego, Jej Królewska Wysokość xiężna Barbara, Ich Królewskie Mości król i królowa Serbii, Ich Królewskie Wysokości xiążę Filip i xiężna Danica, xiążę Michał, wuj pana młodego, Jaśnie Oświecony xiążę Eugeniusz z Liechtensteinu wraz z żoną, JO xiężna Marią Teresą, i dziećmi: JO xięciem Janem, xiężniczką Anną i xiężniczką Marią, Jej Cesarska i Królewska Wysokość arcyxiężna Helena, hrabia Ignacy Wit zu Toerring-Jettenbach z żoną Robinią, JO xiążę Tassilo Ferdynand Metternich-Sándor (młodszy brat piątego xięcia raciborskiego), JO xiążę Alexander i JO xiążę Rudolf z Liechtensteinu oraz hrabina Elżbieta Kaindl-Schönborn. Najjaśniejszy Pan król Serbii życzył nowożeńcom długiego i szczęśliwego życia razem w dobrym zdrowiu.

Jego Królewska Wysokość (ur. 25 września 1977 r. w St. Gallen) rozpoczął edukację w angielskich szkołach z internatem, gdzie spędził 11 lat, następnie podjął studia na Uniwersytecie McGilla w Montrealu i uzyskał tytuł licencjata w dziedzinie nauk politycznych i stosunków międzynarodowych. Po powrocie do ojczyzny studiował język serbski i podróżował po kraju, aby lepiej poznać jego dziedzictwo. Pracował dla Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Oświaty, Nauki i Kultury, następnie zaś dla wchodzącej w skład grupy L’Oréal firmy Travel Retail oraz Eurosportu. Zaangażował się w działalność w sektorze ładunków lotniczych, pracując nad stworzeniem węzła przeładunkowego w Ameryce Południowej. Przez 9 lat pracował w Paryżu i Nowym Jorku dla grupy Fred & Farid.

Panna młoda ze strony ojca ma korzenie włoskie, węgierskie zaś – po matce. Dorastała w New Jersey, 25 lat mieszkała w Nowym Jorku. Po ukończeniu nowojorskiego Fashion Institute for Technology przez wiele lat zajmowała się tematami z zakresu reklamy mody i public relations.

opracowanie: Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.