Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Ślub w bawarskiej rodzinie królewskiej

Ślub w bawarskiej rodzinie królewskiej

Niech żyją państwo młodzi!

22 kwietnia 2017 roku Jego Królewska Wysokość xiążę Henryk, czwarte dziecko i drugi syn Ich Królewskich Wysokości xięcia Luitpolda i xiężnej Beatrycze, poślubił w kościele w Andechs Henriettę Gruse. Pan młody urodził się 23 stycznia 1986 r. w miejscowości Landsberg am Lech, wraz z rodzeństwem dorastał w zamku Kaltenberg, gdzie od 2014 r. także pracuje, nadzorując organizację corocznych lipcowych turniejów rycerskich w rodzinnej posiadłości. Panna młoda jest córką architekta i lekarki, urodziła się 26 grudnia 1982 r. Małżonków połączyła wspólna pasja – żeglarstwo.

Media odnotowały, że przyszła xiężna przybyła do klasztoru zabytkowym kabrioletem, a w drodze towarzyszył jej brat. Na strój panny młodej złożyły się m.in. koronkowa suknia ślubna oraz tiara z diamentów i szafirów.

Uroczystość zaszczycili m.in. Jego Królewska Mość król Anglii, Szkocji, Irlandii i Bawarii Franciszek II, Jej Królewska Mość królowa Portugalii Izabela, JKW xiążę Maxymilian, następca tronów Anglii, Szkocji, Irlandii i Bawarii, a także jego córka, JKW xiężniczka Elżbieta, w towarzystwie męża, dra Daniela Terbergera, oraz wielu innych członków Domu Wittelsbachów. Wśród ponad dwustu gości znaleźli się również: Jaśnie Oświecony xiążę Rudolf von Croÿ i jego dzieci, Jego Wysokość xiążę Michał de Ligne i jego żona, JKW xiężna Eleonora, JO hrabia Jan Kacper i hrabina Elżbieta zu Toerring-Jettenbach, JO xiążę Ferdynand zur Lippe-Weissenfeld, JO xiążę Łukasz von Auersperg – także w towarzystwie innych członków swoich rodzin.

opracowanie: Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.